۵۰۰ کیلوگرم چوب تاغ قاچاق در آران و بیدگل کشف شد‘رضا شفیعی’ شامگاه چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی پس از چند روز کمین و جست و جو در تاغزارهای محدوده نصرآباد آران و بیدگل، قاچاقچیان را شناسایی کردند که عملیات دستگیری آنها تا ۲۰ کیلومتری جاده قم ادامه داشت.
وی با اشاره به دستگیری سه نفر در این زمینه افزود: قاچاقچیان غیر بومی که مشغول قطع درختان در محدوده جنگل های شمال نصرآباد بودند، با مشاهده ماموران با یک دستگاه خودروی سواری وانت از محل گریختند که در نهایت توقیف شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل بیان کرد: سودجویان برای رسیدن به سودهای کلان و بازار سیاه پر رونق، قاچاق چوب و زغال می کنند که عامل تخریب جنگل های دست کاشت این شهرستان است در حالی که نگهداری جنگل ها به دلیل کویری بودن و هجوم شن های روان در منطقه اهمیت بسیاری دارد.
او عنون کرد: قاچاقچیان چوب یک هزار و ۲۰۰ اصله درخت تاغ به وزن تقریبی ۳۰ تن را سال گذشته تنها در شهرستان آران و بیدگل قطع کردند.
آران و بیدگل با ۱۲۰ هزار هکتار جنگل های دست کاشت تاغ، حدود ۴۰ درصد از تاغزارهای استان را در خود جای داده است؛ این شهرستان در ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
خبرنگار: حسین منصوری فر ** انتشاردهنده: محمد ملا حمزه زاده
۷۴۷۲/۸۱۲۳انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...