یخ نورد اصفهانی به جام جهانی اعزام شدبه گزارش ایرنا، اولین مرحله جام جهانی یخ نوردی در روزهای۲۹ و ۳۰ دی امسال در ساس فی سوئیس برگزار می شود و در آن ۶۹ ورزشکار مرد و ۳۷ ورزشکار زن از ۱۷ کشور جهان بایکدیگر به رقابت خواهند پرداخت ؛دوره دوم از ۵ تا ۷ بهمن در ایتالیا و دوره سوم از ۱۳ تا ۱۵ بهمن در چین برگزار خواهد شد.
کره جنوبی نیز میزبان دوره چهارم مسابقات جام جهانی و قهرمانی آسیا از ۲۰ تا ۲۲ بهمن خواهد بود و دوره نهایی مسابقات جام جهانی و قهرمانی اروپا در روسیه از ۱۱ تا ۱۳ اسفند برگزار خواهد شد.
در پایان این مسابقات رنکینگ نهایی مشخص می شود و نفرات برتر معرفی می شوند.
همچنین عماد حسینی نائب قهرمان مسابقات قهرمان جوانان جوان در دوره سوم این مسابقات به کره جنوبی اعزام خواهد شد و بهزاد پیرمرادیان دیگر یخ نورد اصفهانی و فینالیست مسابقات قهرمانی کشور در قالب تیم اعزامی ایران در دوره پنجم مسابقات شرکت خواهد کرد.
محمد رضا صفدریان که از سال ۲۰۱۳ به عضویت تیم ملی یخ نوردی ایران را درآمده، سابقه شرکت در سیزده دوره مسابقات جهانی را داراست و در سال ۲۰۱۵ نائب قهرمان آسیا و در سال ۲۰۱۶ در مسابقات جام جهانی ایتالیا در گرایش لید رتبه هشتم و در گرایش سرعت رتبه پنجم جهان را کسب کرد.
همچنین این ورزشکار نخستین یخ نورد ایرانی است که توانسته به فینال مسابقات جام جهانی و قهرمانی جهان در هر دو ماده سرعت و لید دست یابد.
شبنم اسدی، زینب موسوی، مجتبی ثقفی، سعید محمودی، مسعود زینالی، محسن بهشتی، مهدی پهناور و مهدی تقی خانی سایر اعضای این تیم ۹را تشکیل می دهند.
یخ نوردی یکی از ورزش های مستقیم کوه نوردی به شمار می رود، اساس این رشته صعود از آبشارها و یخچال های طبیعی یا مصنوعی و گذر از آنهاست که خود دارای شاخه ای گسترده و فنونی مستقل است، یخ نوردی خود نیز به چند شاخه و فعالیت تقسیم می شود.
ت / ۶۰۲۰ / ۶۰۲۲ خبرنگار: علیرضا حکیمیان – انتشار دهنده : عمادیانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...