گیلان باید خانه کشتی داشته باشدبه گزارش خبرنگار ایرنا رسول خادم شامگاه شنبه در هفتمین دوره مراسم نکوداشت جهان پهلوان غلامرضا تختی در لاهیجان با تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم افزود: با توجه به اینکه کشتی سنتی گیله‌مردی در گیلان بخشی از زندگی مردم این استان محسوب شده، از جایگاه بالایی برخودار است و از بعد اجتماعی این رشته نسبت به بسیاری از استان‌های کشور دارای ویژگی های متفاوت‌تری است، داشتن خانه کشتی در استان ضروری است.
وی با اشاره به آمادگی و همکاری خیرین در این زمینه در صورت مساعدت مسئولان استان خاطرنشان کرد: زیبنده گیلان نیست که با چنین جایگاهی در کشتی گیله مردی، خانه‌ کشتی نداشته باشد.
وی تاکید کرد: رشته‌ کشتی در گیلان نیازمند حمایت دستگاه‌های اجرایی و مدیران استانی است.
محمدرضا طالقانی رئیس اسبق فدراسیون کشتی نیز با تقدیر از مردم لاهیجان در برگزاری سالانه یادواره جهان پهلوان غلامرضا تختی اظهار داشت: برگزاری این گونه همایش ها که منش پهلوانی و روح جوانمردی را ترویج می دهد، ماندگار بوده و ادامه خواهد داشت.
وی افزود: ورزش نیازمند تقویت و ترویج است و از همه می خواهم برای ورزش فکری اساسی کرده و فقط به برگزاری آیین نکوداشت اکتفا نکنند.
وی تصریح کرد: همه باید برای ارتقاء ورزش بویژه ورزش پهلوانی تلاش کنند، زیرا مرام و منش پهلوانی را در مکان ها و شرایط مختلف بخصوص در حوادث همچون کمک به مردم حادثه دیده زلزله اخیر می توان دید.
هفتمین دوره نکوداشت جهان پهلوان غلامرضا تختی همزمان با پنجاهمین سال درگذشت این اسطوره تکرار نشدنی ورزش کشتی، با حضور رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی، محمدرضا طالقانی رئیس اسبق فدراسیون کشتی، جمعی از پیشکسوتان، ورزشکاران و علاقه مندان به جهان پهلوان تختی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد.
خبرنگار: نظرپور
۶۰۲۹/۲۰۰۷انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...