گلستان میزبان مسابقات جهت یابی قهرمانی کشورمنصور دمیرچی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این مسابقات از ۲۵ بهمن ماه به مدت ۳ روز در جنگل های گرگان برگزار می شود و نفرات برتر برای اعزام به مسابقات آسیایی به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد.
ورزش جهت‌یابی پیدا کردن راه معین با بهره‌گیری از نقشه و قطب‌نما است که آموزش آن در قبل برای افراد نظامی بود اما با بنیان‌گذاری فدراسیون بین‌المللی جهت‌یابی، این ورزش به یک رشته پایه تبدیل شده ‌است.
رییس هیات انجمن های ورزشی گلستان افزود: در بازدید مسئولان انجمن جهت یابی کشور مقدمات لازم برای میزبانی مطلوب گلستان از این رویداد ورزشی فراهم شد که امیدواریم شاهد کسب عنوان ورزشکاران گلستانی هم باشیم.
دمیرچی به شرایط هیات انجمن های ورزشی گلستان اشاره کرد و گفت: از مجموع ۱۷ رشته ورزشی زیرپوشش فدراسیون انجمن های ورزشی، ۱۰ رشته در استان راه اندازی و فعالیت آن با حدود هزار ورزشکار حرفه ای در حال انجام است.
وی بیان کرد: در برخی رشته ها مانند سپک تاکرا و فوتوالی ورزشکاران گلستانی بخش بزرگی از نفرات تیم ملی را شامل می شوند و تاکنون موفق به کسب مدال های فراوان در مسابقات جهانی و بین المللی شده اند.
مسابقات جهت یابی قهرمانی آسیا شهریور ماه سال ۹۷ در هنگ کنگ برگزار می شود.
۳۰۹۱ /۱۶۴۸
خبرنگار : میثم محسنی ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...