گزارش ای.اف.سی از رویارویی تیمهای ذوب آهن و آیزاول هندبه گزارش تارنمای رسمی ای.اف.سی، در آخرین مرحله از مسیر ورود به رقابت های گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ ۱۶ تیم به مصاف هم می روند. در غرب آسیا هشت تیم برای چهار سهمیه مرحله گروهی مقابل هم قرار می گیرند.
تیم ذوب آهن بعد از آنکه نفت تهران فاتح جام حذفی موفق به کسب مجوز کنفدراسیون فوتبال آسیا نشد، به مرحله پلی آف این رقابتها راه یافت. اما این تیم اصفهانی با این رقابت ها ناآشنا نیست. رقابت های ۲۰۱۸ هفتمین حضور این تیم در لیگ قهرمانان آسیا محسوب می شود. ذوب آهن در سفر تاریخی خود در رقابت های ۲۰۱۰ به فینال رسید، اما در این مرحله مقابل نماینده کره جنوبی مغلوب شد.
«امیر قلعه نویی» سرمربی سابق تیم ملی ایران، فصل تابستان از تراکتورسازی به ذوب آهن آمد و انبوهی از تجربه فوتبال آسیا را با خود به این باشگاه آورد. بازیکن سابق استقلال و السد در سال ۱۹۹۱ فاتح رقابت های باشگاهی آسیا شد و سرمربیگری تیم ملی ایران را در جام ملت های آسیا ۲۰۰۷ به عهده داشت.
«مرتضی تبریزی» ۲۷ ساله در پنجمین فصل حضور خود در ذوب آهن فصل گذشته با ۱۰ گل ، گلزن برتر باشگاه شد. او در فصل جدید مسابقات و در حالی که لیگ به نیمه راه رسیده است، به آمار ۱۰ گل دست یافته است.
تیم آیزاول هند در سال ۲۰۱۱ یک باشگاه فوتبال آماتور بود، اما اکنون قهرمان هند شده است و نمایندگی این کشور را در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ به عهده دارد. تلاش سخت، شور و اشتیاق و کمی خوش شناسی این تیم را به قهرمانی رساند.
آیزاول در سال ۲۰۱۶ قرار بود به لیگ پایین تر هند سقوط کند، اما با کناره گیری ناگهانی دو تیم از رقابتها از سقوط نجات یافت و جایگاه خود را در لیگ برتر هند حفظ کرد. این تیم فصل بعد، تحت سرمربیگری «خالد جمیل» همگان را شگفت زده کرد و قهرمان هند شد.
جمیل بعد از قهرمانی تاریخی این تیم در لیگ هند، جذب تیم بنگال شرقی شد و جای خود را به «پائولو منزس» پرتغالی داد. لیگ قهرمانان آسیا اولین تجربه این مربی ۳۹ ساله در فوتبال قاره کهن محسوب می شود. او پیشتر در پست های مختلفی در فوتبال پرتغال و یونان کار کرده است.
«یوگو کوبایاشی» مهاجم ژاپنی آیزاول در اوت سال ۲۰۱۷ بعد از دو دوره بازی در لیگ فیلیپین و همچنین بازی در تایلند، به آیزاول رفت. این مهاجم ۲۶ ساله در این فصل تاکنون سه گل زده است و بیشترین آمار گلزنی تیم را در اختیار دارد.
ذوب آهن ۱۰ بهمن ماه در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه فولاد شهر میزبان آیزاول هند است.
ورزشی**۱۵۸۴**۱۳۶۸
مترجم:مولوی**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...