کماندار راه یافته به بازی های آسیایی سالن سرپوشیده تمرینی ندارداین کماندار ۴۱ ساله روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشکل اصلی هیات تیراندازی این استان نبود فضای مناسب و سرپوشیده برای انجام تمرین در فصل سرماست و ورزشکاران این هیات در آستانه اعزام به مسابقات به تمرین در فضای باز مجبور می شوند.
وی که در آستانه اعزام به اردوی تیم ملی /در تهران/ است، افزود: مهمترین هدف من در صورت فراهم شدن امکانات و شرایط لازم برای تمرین، حضور قدرتمندانه در بازی های آسیایی و کسب مدال برای کشور است.
تیمورزاده با اشاره به اینکه این ورزش را از سال ۱۳۸۶ آغاز کرده است، افزود: با تلاش و پشتکار توانسته ام از سال ۱۳۹۱ عضو تیم ملی این رشته باشم.
وی حمایت های خانواده و انجام تمرین های سخت، زیرنظر مربیان مجرب تیم ملی را رمز موفقیت خود و تیم تیراندازی با کمان عنوان کرد و افزود: تیراندازی با کمان یک رشته آرامش بخش و مفرح است که به یک بخش جدایی ناپذیر زندگی من و خانواده ام تبدیل شده و جدایی از آن برای ما غیرممکن است.
این کماندار عضو تیم ملی ادامه داد: آذربایجان غربی دارای جوانان مستعدی در رشته تیراندازی است و می توان از این ظرفیت ها برای افزایش نمایندگان استان در تیم ملی استفاده کرد.
وی افزود: ما برای حضور در مسابقات و اردوهای تیم ملی با هزینه شخصی برای تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز این ورزش اقدام می کنیم.
وی با تاکید بر اینکه بودجه سالیانه هیات تیراندازی آذربایجان غربی حدود ۲۵۰ میلیون ریال است، اظهار کرد: اگر این بودجه پرداخت شود، دیگر نیازی به حامی مالی نیست و می توان با آن مشکلات ورزشکاران را برطرف کرد.
به گزارش ایرنا بهرام تیموزاده با کسب رتبه سوم مسابقات انتخابی تیم ملی که در هفتم دی ماه جاری در اهواز برگزار شد، توانست مجوز ورود به بازی های آسیایی را کسب کند؛ وی همچنین دارنده مدال طلای باکو در سال ۱۳۹۱ و نایب قهرمان جام جمهوریت ترکیه در سال ۱۳۹۰ است.
تیراندازی با کمان ورزشی کم خطر و سرگرم کننده برای همه سنین به شمار می رود و باعث افزایش تمرکز و مهارت تعیین هدف می شود؛ این رشته از ورزش های توصیه شده پیامبر اسلام (ص) است.
تمرین های بدنی کافی در جهت کسب حالت های خوب بدنی امری ضروری برای ورزشکاران این رشته ورزشی است و اگر فرد از لحاظ بدنی فعال نباشد، نمی تواند از کمان خود انتظار داشته باشد که در تمام طول مسابقه در دست هایش محکم و بدون لرزش باقی بماند.
فعالیت در رشته ورزشی تیرندازی با کمان با ۲ نوع سلاح ‘ ریکرو’ و ‘ کامپوند’ در سطح جهان متداول است؛ شکل ساده، ابتدائی و سنتی کمان را ریکرو می نامند که از قدیم مورد استفاده قرار می گرفت و همچنان در ورزش تیر و کمان کاربرد دارد و در تمرین ها و مسابقات ورزشی از آن استفاده می شود. کامپوند نیز نوع پیشرفته کمان است که به وسیله ادوات مکانیکی مجهز شده است.
۸۱۳۵/ ۳۰۷۲
** خبر: شهین بیدادرس ** انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...