پیست اسکی فریدونشهر فردا بازگشایی می شودبه گزارش ایرنا، با وجود بارش های قبلی در پاییز و اوایل زمستان سال جاری؛ استفاده از پیست اسکی در فریدونشهر به دلیل ارتفاع و حج کم برف میسر نبود اما با بارش های خوب امروز (۳۰ دی) ، این انتظار طولانی برای علاقه مندان ورزش های زمستانه به سر آمد.
براساس آخرین گزارش ها با فعالیت سامانه بارشی اخیر، ارتفاع برف تازه در پیست هم اکنون به بیش از ۵۰ سانتی متر رسیده است.
رئیس هیئت اسکی استان اصفهان که چندی پیش گفته بود برای بازگشایی پیست به حداقل ۴۰ سانتی متر برف دیگر نیاز است از آماده بودن شرایط پیست اسکی فریدونهشر برای آغاز فعالیت مجدد خبر داده است.
‘ محمود یسلیانی ‘ در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: پس از بارش برف صبح امروز عملیات برفکوبی در پیست اسکی فریدونشهر انجام شده و این پیشت برای بازگشایی در روز یکشنبه آماده است.
علیرضا اسپنانی، روابط عمومی هیئت اسکی استان نیز که هم اکنون در محل پیست اسکی فریدونشهر مستقر است از گشایش کلیه محورهای منتهی به پیست خبر داد.
وی افزود: هماهنگی ها و اقدامات لازم برای استقبال از گردشگران و علاقه مندان ورزش های زمستانه در پیست اسکی فرویدونشهر انجام شده است.
به گفته وی پیست اسکی فریدونشهر فردا بطور رسمی بازگشایی می شود.
همچینین خبرها حاکیست که باتوجه به بارش برف اخیر، امکان استفاده از پیست اسکی شهرافوس واقع در شهرستان بوئین میاندشت نیز فراهم شده است.
به گزارش ایرنا؛ سالانه ۳۰ هزار نفر از امکانات پیست اسکی فریدونشهر استفاده می کنند.
این مکان در حال حاضر دارای امکاناتی از قبیل رستوران، کافی شاپ، سوئیت جهت اسکان اسکی بازان، پیست کوب، پارکینگ، ایستگاه تیوپ سواری، اتاق فوریت های پزشکی، ایستگاه کرایه تیوپ، کرایه وسایل اسکی ،اسنوبردی ها، اتاق های اسکان، اسنومبیل، ایستگاه تیوپ سواری، محل های طبخ غذا، بوفه و اغذیه فروشی، سرویس های بهداشتی است.
همچنین این پیست دارای ساختمان های نگهبانی و اداری، اورژانس، استراحتگاه و نمازخانه است و پلیس راه نیز در ورودی ها و خروجی های این مکان به گردشگران و علاقه مندان به ورزش های زمستانی خدمات رسانی می کند.
در سال های اخیر پیست تیوپ سواری بصورت مجزا در سه لاین برای آقایان و سه لاین برای بانوان نیز ساخته شده است تا امنیت تیوپ سواران در این مکان تامین شود.
پیست اسکی فریدونشهر در ۳ کیلومتری این شهر در دامنه کوه تسیخه قرار دارد.
ارتفاع پایه پیست از سطح دریا ۲ هزار و ۶۳۰ متر و در بالاترین نقطه ارتفاع پیست به حدود سه هزار متر از سطح دریا می رسد.
طول بالابر پیست حدود ۹۸۰ متر است و از نوع بالابر بشقابی است که اسکی بازان را در زمانی حدود ۶ دقیقه به بالای پیست انتقال می دهد.
دسترسی به این پیست از طریق جاده ارتباطی اصفهان به الیگودرز، سه راهی فریدونشهر، پس از شهرستان فریدونشهر، جاده فریدونشهر به سیبک، سه راهی جاده روستای چغیورت امکانپذیر است.
این پیست مرتفع‌ ترین پیست اسکی منطقه مرکزی ایران و استان اصفهان است.
پیست اسکی فریدونشهر تنها پیست اسکی استاندارد در استان اصفهان است که شیب تند و منحصر به فرد ۳۵ درجه آن موجب جذب گرشگران و علاقه مندان به ورزش های زمستانی می شود.
شهرستان های فریدونشهر با ۳۵ هزار نفر جمعیت، و بوئین میاندشت با بیش از ۲۴ هزار نفر به ترتیب در ۱۸۰ و۱۷۰ کیلومتری غرب استان اصفهان قرار دارند.
۹۸۶۱ / ۲۰۹۳ ** گزارش: فاطمه زمانی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...