پس از ۵ روز شرایط ناسالم؛ کیفیت هوای تهران سالم شدمعاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز با۶۶ عدد کاهش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۶۸ قرار دارد و سالم است.
محمد رستگاری با اشاره به افزایش میزان آلاینده های منوکسید کربن در همین مدت از۲۳به ۲۸ افزود :میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۸۳ به ۴۷ کاهش یافته است.
وی اظهار کرد: فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) با شاخص۱۱۶،شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص۹۸ و پارک سلامت(منطقه ۱۷) با شاخص۹۳ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.
وی گفت: ایستگاه های دانشگاه تهران (منطقه ۶)،مسعودیه (منطقه ۱۵)و شهرداری منطقه ۱۶ نیز به ترتیب با شاخص ،۳۷،۳۴و ۳۸ و کمترین میزان آلودگی شهر تهران را دراین مدت داشتند.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: فرانک عابدنژاد – انتشار: محسن فتاحی
تهرام/۱۷۳۵**۱۶۲۵انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...