پرونده ۴۲ ورزشکار محروم روس در دادگاه عالی ورزشبه گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری آسوشیتدپرس، دادگاه عالی ورزش ۲۰ مورد دیگر درخواست اعتراض ورزشکاران روس به محرومیت خود از بازیهای المپیک را دریافت کرده است. با این تعداد شمار این درخواست ها اکنون به ۴۲ مورد افزایش می یابد.
دادگاه عالی ورزش اعلام کرد رسیدگی به پرونده ورزشکاران از ۲۲ ژانویه شروع می شود و تا ۳۱ ژانویه رای آنها صادر می شود. این رسیدگی ۹ روز قبل از مراسم گشایش بازیهای زمستانی و سه روز بعد از آخرین مهلت ثبت نام کمیته بین المللی المپیک به جز شرایط استثنایی است.
کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد که روسیه در جریان میزبانی بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۱۴ سوچی برنامه دوپینگ برای ورزشکاران خود اجرا کرده است. آی او سی ۴۳ ورزشکار روس و چند مسئول روس را تا پایان عمر از حضور در المپیک محروم کرد.
علاوه برآن، کاروان روسیه از حضور در بازیهای زمستانی پیونگ چانگ محروم شده است و ورزشکاران این کشور تحت پرچم کمیته بین المللی المپیک می توانند در این بازیها به رقابت بپردازند.
ویتالی موتکو معاون نخست وزیر روسیه نیز به محرومیت مادام العمر خود در دادگاه عالی ورزش اعتراض کرده است. درخواست موتکو تا بعد از بازیهای المپیک زمستانی پیونگ چانگ رسیدگی نخواهد شد.
موتکو در زمان میزبانی بازیهای سوچی در روسیه وزیر ورزش این کشور بوده است. دو کمیسیون آی او سی و تحقیقات سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) او را به دست داشتن در برنامه دوپینگ در روسیه متهم کرده اند.
بیست و سومین دوره از بازیهای المپیک زمستانی ۲۰ بهمن ماه (نهم فوریه ۲۰۱۸) در شهر پیونگ چانگ کره جنوبی آغاز می شود.
ورزشی**۱۵۸۴**۱۵۴۵
مترجم:مولویانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...