هوای مشهد هنوز هم آلوده استحمید صالحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد ساعت هشت امروز ۱۱۸ پی.اس.آی است.
وی بیان کرد: ایستگاههای کریمی با ۱۳۷، خاقانی با ۱۳۲، شهید آوینی با ۱۲۲، سرافرازان با ۱۱۹، چمن با ۱۱۵، شهید مفتح با ۱۱۴، امامیه با ۱۱۰، سمزقند با ۱۰۷ و الهیه با ۱۰۳ پی.اس.آی دارای آلودگی بیش از حد مجاز و آلوده برای گروههای حساس هستند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از بکار گرفتن خودروهای شخصی را موجب بهبود وضعیت هوا عنوان و بیان کرد: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از حضور در مناطق آلوده شهر خودداری کنند.
همچنین بر اساس شیوه نامه صادره از سوی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تمام فعالیتهای ورزشی روز دوشنبه در فضای باز برای دانش آموزان ممنوع است.
روزانه تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در کلانشهر ۳٫۵ میلیون نفری مشهد در حرکت هستند.
شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ پی.اس.آی بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین ۱۵۱ تا ۲۰۰ پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از ۳۰۰ پی.اس.آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد.
طبق شیوه نامه صادره از سوی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تمام فعالیت های ورزشی روز امروز در فضای روباز ممنوع است.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دریافت فوری اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
خبرنگار:آرزو جاودانی**انتشار دهنده:شاهین فرشاد
۷۴۹۶/۵۰۷انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...