هوای تهران سالم استمعاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز با ۱۰ عدد کاهش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۹۶ قرار گرفته است.
همچنین میزان آلاینده های منوکسید کربن درهمین مدت از ۴۸به ۵۲ افزایش داشته است.
محمد رستگاری افزود: درهمین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از۶۸ به ۶۲ کاهش یافته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های فرمانداری شهرری( منطقه ۲۰) با شاخص۱۵۵، شهرداری منطقه ۱۵با شاخص۱۵۲و پیروزی (منطقه ۱۳) نیز با شاحص۱۳۶ آلوده ترین نقاط پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
رستگاری یادآور شد: همچنین ایستگاه های شریف( منطقه ۲)، شهرداری منطقه ۲ و دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱ ) به ترتیب با شاخص های۵۵،۵۲ و ۵۶ سالم ترین هوا در سطح شهر تهران را داشتند.
شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰(ارغوانی) تعیین شده است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: فرانک عابدنژاد انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام /۱۷۳۵ / ۱۵۳۹انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...