هوای تهران در شرایط ناسالم برای تمامی گروهها جامعه (قرمز)قرار گرفتمعاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز با ۱۰ عدد افزایش بر روی عدد ۱۷۰ قرار گرفته و برای گروه های حساس ناسالم است.
محمد رستگاری با اشاره به اینکه غلظت آلاینده منوکسید کربن نیز دراین مدت از ۶۱به۸۱ افزایش یافته، افزود: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز در ۲۴ ساعت گذشته از ۱۰۳ به ۱۲۰ افزایش یافته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پارک رز(منطقه ۱۷) ، تربیت مدرس (منطقه ۶)و شهرداری منطقه ۲۰ با شاخص ۲۰۷، ۱۹۷ و ۱۹۴ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
رستگاری افزود: دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱)، اقدسیه(منطقه ۱) و گلبرگ (منطقه۸) نیز به ترتیب ۱۲۴، ۱۲۹ و ۱۴۵ کمترین میزان آلودگی را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
معاون اداره کل محیط زیست استان تهران به عموم شهروندان به ویژه سالمندان، کودکان و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی توصیه کرد با توجه به شرایط کیفی هوا از فعالیت در فضای باز و تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند.
به گزارش ایرنا، براساس مصوبات جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا، فروش روزانه طرح ترافیک و همچنین فعالیت معادن شن و ماسه نیز امروز ممنوع است.
همچنین گستره اجرای طرح ترافیک شهر تهران امروز به محدوده زوج و فرد تعمیم داده شده است.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: امین کمالی فر انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/۷۲۴۷/ ۱۵۳۹انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...