هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم استمعاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز با ۱۲ عدد کاهش نسبت به روز گذشته بر روی عدد۱۰۶قرار گرفته است.
محمد رستگاری افزود: در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از۷۲ به ۶۸ کاهش یافته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۵۳، تربیت مدرس (منطقه ۶)با شاخص ۱۳۷ و پیروزی (منطقه ۱۳) نیز با شاحص۱۳۶ آلوده ترین نقاط پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
رستگاری یادآور شد: همچنین ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۹، میدان فتح (منطقه ۹) و اتوبان محلاتی (منطقه ۱۴ ) به ترتیب با شاخص های ۶۴، ۶۷ و ۷۰ سالم ترین هوا در سطح شهر تهران را داشتند.
معاون اداره کل محیط زیست استان تهران به شهروندان به ویژه سالمندان، کودکان و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی توصیه کرد با توجه به شرایط کیفی هوا از فعالیت در فضای باز و تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند.
شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰(ارغوانی) تعیین شده است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: فرانک عابدنژاد – انتشار: محسن فتاحی
تهرام /۱۷۳۵**۱۶۲۵انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...