همکاری وزارتخانه های بهداشت و ورزش برای گسترش ورزش همگانی و رفتار سالمبه گزارش ایرنا از وزرارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، سید حسن هاشمی در نامه ای به مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان از اقدامات صورت گرفته و برنامه های در دست اجرا در دبیرخانه سلامت وزارت ورزش و جوانان -که در راستای تفاهمنامه همکاری با وزارت بهداشت صورت می گیرد- قدردانی کرد.
وزیر بهداشت در این نامه اظهار امیدواری کرد: با تداوم فعالیتها و گسترش همکاری های دوجانبه، بستر لازم برای بهبود رفتارهای سالم، به ویژه در جوانان کشور فراهم شود و با توسعه ورزش همگانی و فعالیت های فیزیکی، شاخص های سلامت و نشاط در کل جامعه ارتقا یابد.
مسئولان وزارت بهداشت بارها اعلام کرده اند که به طور میانگین حدود ۹۰ درصد ایرانیان کم تحرک هستند و به میزان لازم ورزش و تحرک بدنی ندارند.
سید حسن هاشمی پیش از این فعالیت بدنی کم را مهمترین معضل سلامت ایرانیان اعلام کرده و گفته بود که ۹۶درصد زنان و ۸۳ درصد مردان فعالیت بدنی کافی ندارند و بیشترین میزان کم تحرکی در بین زنان بوشهر است.
بر اساس اعلام مسئولان وزارت بهداشت، تحرک فیزیکی مناسب به معنای ورزش کردن است به طوری که ضربان فرد بالا برود و فرد عرق کند و پیاده روی معمولی به عنوان فعالیت فیزیکی و تحرک بدنی مورد نظر وزارت بهداشت نیست. حداقل میزان ورزش قابل قبول برای هر فرد، سه نوبت ورزش در هفته به مدت هر بار حداقل یک ساعت است.
تنظیم: افشین شاعری ** ناشر: مریم برزآبادی
اجتمام ۳۰۶۳ ** ۱۴۱۸انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...