هفته هفدهم لیگ برتر والیبال/ سرمایه و پیکان به دنبال جبرانبه گزارش روز یکشنبه ایرنا، هفته هفدهم لیگ برتر والیبال مردان ایران امروز ۲۴ دی ماه با شش دیدار پیگیری می شود.
۳ باخت پی در پی پیکان که منجر به استعفای سر مربی این تیم شد وضعیت بغرنجی را برای این تیم رقم زده است. شاگردان پیمان اکبری که قصد داشتند در هفته شانزدهم با پیروزی بر هاوش گنبد و با امید به شکست سایپا در مقابل بانک سرمایه جایگاه سومی جدول را پس بگیرند، پیروزی شگفت انگیز هاوش گنبد و سایپا در مقابل پیکان و سرمایه تمامی محاسبات آنان را به هم ریخت و کناره گیری پیمان اکبری از این تیم را رقم زد.
این هفته و در خانه والیبال تهران، تیم بانک سرمایه، صدرنشین این رقابت ها (۱۴ برد و ۴۲ امتیاز) به مصاف شهرداری ارومیه می رود. بانک سرمایه که دو شکست در مقابل تیم های شهرداری ورامین و سایپا تهران را در کارنامه خود دارد مقابل شهرداری ارومیه که با پنج برد و ۱۷ امتیاز در جایگاه دهم جدول قرار دارد، بازی می کند. شاگردان مصطفی کارخانه به دنبال جبران شکست هفته پیش هستند و شهرداری ارومیه نیز به دنبال کسب پیروزی برای بهبود شرایط به نفع خود است.
دیدار رفت دو تیم سه بر یک به سود بانک سرمایه شد و به نظر نمی رسد که نماینده لیگ برتری ارومیه در تهران شانسی برای شکست بانک سرمایه داشته باشد. شهرداری ارومیه هم هفته پیش و در بازی خانگی مغلوب میهمان خود شده بود.
تیم شهرداری تبریز که هم اکنون با ۱۳ برد و ۳۴ امتیاز در رتبه دوم جدول است، این هفته در سالن شهید اقدمی تبریز میزبان رعد پدافند کاشان است. رعد با دو برد و هفت امتیاز در انتهای جدول قرار دارد و اگر بخواهد در بین هشت تیم مرحله پلی آف باشد، باید برنده تمام بازی های آتی خود باشد. تبریزی ها نیز قصد دارند با برد این هفته خود، راه کسب صدر جدول را هموار کنند. دیدار رفت دو تیم سه بر یک به سود شهرداری تبریز پایان یافت.
تیم سایپا تهران در هفته شانزدهم با شکست صدرنشین روحیه مضاعفی یافته است و قصد دارد در هفته هفدهم در سالن المپیک گنبد به مصاف هاوش برود. سایپا بازی سختی در مقابل هاوش خواهد داشت؛ زیرا این تیم هفته گذشته در تهران تیم پیکان را شکست داده است و بردن این تیم با روحیه و جوان در شهر گنبد کار آسانی نخواهد بود. سایپا در صورت پیروزی مقابل میزبان و شکست شمس برابر پیکان تهران حضورش در مرحله پلی آف نیز مسجل می شود. پیش از سایپا، حضور بانک سرمایه و شهرداری تبریز قطعی شده بود و این تیم در صورت کسب سهمیه، به عنوان سومین تیم مرحله پلی آف معرفی خواهد شد.
سایپا هم اکنون با ۱۱ برد و ۳۴ امتیاز در رتبه سوم جدول است و هر نتیجه ای در این هفته کسب کند، جایگاهش در جدول تغییری نخواهد کرد. تیم هاوش نیز با ۶ برد و ۱۶ امتیاز در رتبه هشتم جدول قرار دارد. دیدار رفت دو تیم سه بر یک به سود سایپا در تهران شد.
در دیگر بازی این هفته لیگ برتر والیبال، تیم شمس که با ۶ برد و ۱۴ امتیاز در رتبه نهم جدول است به مصاف پیکان تهران می رود. پیکانی ها با ۱۰ برد و ۲۹ امتیاز در رتبه چهار جدول هستند.
پیکانی‌ها با کادر فنی جدید خود بر این باورند که با پیروزی بر نوجوانان شمس علاوه بر بازیابی روحی و روانی خود شکست های قبلی خود را جبران کنند. دیدار رفت دو تیم پیکان و شمس ۳ بر یک به سود پیکان شد.
تیم های خاتم اردکان و کاله مازندران نیز امروز در سالن آیت الله خاتمی شهر اردکان به مصاف یکدیگر می روند. کاله و خاتم در تعداد برد برابر هستند و تیم فاتح این هفته به نهمین برد خود دست خواهد یافت و رتبه بالاتر جدول را به دست می آورد. کاله با یک بازی کمتر و با ۲۶امتیاز در رتبه پنجم است و خاتم با ۲۲ امتیاز در جایگاه هفتم قرار دارد. دیدار رفت دو تیم نیز سه بر یک به سود کاله شده است.
شهرداری ورامین که با ۸ برد و ۲۶ امتیاز در رتبه ششم جدول قرار دارد، این هفته در سالن شهید گل عباسی ورامین میزبان ساری ۲۱ است. شاگردان محمد ترکاشوند سرمربی شهرداری ورامین که هفته پیش شمس را شکست دادند، این هفته نیز فرصت مناسبی برای کسب یک پیروزی دیگر دارند تا با شکست نماینده ساری وضعیت خود را در جدول این رقابت ها بهبود بخشند. دیدار رفت دو نماینده ورامین و ساری سه بر صفر به سود شهرداری ورامین شد.
۲۰ داور و ناظر وظیفه قضاوت و نظارت بر این دیدارها را بر عهده دارند.
اسامی داوران و ناظران این دیدارها را به قرار زیر اعلام کرد:
تهران، خانه والیبال تهران، ساعت ۱۵
بانک سرمایه – شهرداری ارومیه
داور اول: کیوان عابدزاده، داور دوم: وحید پورکاشیان و ناظر: سعید درخشنده
اردکان، سالن آیت الله خاتمی، ساعت ۱۶
خاتم اردکان – کاله مازندران
داور اول: مسعود ذوقی، داور دوم: علی اصغر ثابتی پور و ناظر: خلیل یگانه مجد
تبریز، سالن شهید اقدمی، ساعت ۱۷
شهرداری تبریز – رعد پدافند کاشان
داور اول: مجتبی بیداریان، داور دوم: محمد عشق دوست و ناظر: حمید حق بین
تهران، خانه والیبال تهران، ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه
شمس – پیکان تهران
داور اول: احمد سرمست، داور دوم: اسماعیل رزقی، ناظر سازمان لیگ: اسماعیل صباغ و ناظر کمیته داوران: یونس حسن زاده
گنبد، سالن المپیک، ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه
هاوش گنبد – سایپا تهران
داور اول: علیرضا قریب، داور دوم: مرتضی علایی و ناظر: محمد حسین شفقی
ورامین، سالن شهید گل عباسی، ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه
شهرداری ورامین – ساری ۲۱
داور اول: حمید راهجردیان، داور دوم: میثم پارسه، ناظر سازمان لیگ: شهباز صدری و ناظر کمیته داوران: محمد حسن خوشدل
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی** ۱۲۹۳**۱۵۸۴
تنظیم :محمد طاهری* انتشار:مریم مولویانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...