نیاز کرج به یک میلیون و۵۶۰ هزار متر مربع فضای ورزشیبه گزارش ایرنا، سیدعلی اکبر میر وکیلی روز یکشنبه در نشست علنی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به حوزه ورزش در کلانشهر کرج افزود: طبق طرح تفصیلی باید ۲ میلیون ۹۴۴ هزار و ۱۲۰ متر مربع فضای ورزشی در کرج محقق شود.
وی با اشاره به اینکه در سراسر کشور متولیان ورزشی سالن های ورزشی را به بخش خصوصی واگذار کرده اند، افزود: هزینه نگهداری این اماکن ورزشی برای شهرداری کرج سالانه حدود ۵ میلیارد تومان است .
رحیم خستو سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج در این نشست گفت: مهمترین کار شهرداری تحقق عدالت اجتماعی بین شهروندان است .
وی افزود: بسیاری از مناطق کرج حاشیه نشین هستند که اگر اماکن ورزشی و فرهنگی به بخش خصوصی واگذار شود و این سنت به وجود بیاید مناطق محروم آسیب می بینند.
خستو بیان کرد: اقشار ضعیف جامعه نیاز به حمایت دارند و دراین صورت بخش های فرهنگی تنها با حمایت مدیریت شهری می تواند به محرومان خدمات دهی کنند.
این عضو شورا گفت: برای واگذاری اماکن ورزشی و فرهنگی به بخش خصوصی می بایست معیار وجود داشته باشد.
محمد حسین خلیلی عضو دیگر شورای اسلامی شهر کرج در این نشست برافزایش بودجه بخش فرهنگی و ورزش شهرداری کرج تاکید کرد.
وی افزود: بخش خصوصی در این زمینه می تواند کار را پیش ببرد و وظیفه ما نیز این است که تمام تلاش را برای بهبود زندگی مردم به کار بگیریم.
خلیلی با اشاره به اینکه در کلانشهر کرج اماکنی مانند مساجد، مدارس، دانشگاه ها و غیره وجود دارد که می توان از فضاهای آنها برای ورزش و فرهنگ مردم استفاده کرد، اظهارداشت: برنامه ریزی در این خصوص و اینکه بررسی وضعیت این موضوع ضروری است.
عباس زارع عضو شورای اسلامی شهرکرج گفت: وضعیت امکانات و فضاهای ورزشی و فرهنگی بررسی شود.
وی افزود: شهرداری باید به سمتی برود که هزینه نگهداری را کاهش داده و مطمئن شوند که واگذاری این امکان به بخش خصوصی هزینه ای برای مردم در بر نخواهد داشت.
۷۴۱۰/ ۶۱۵۵ خبرنگار:مژگان السادات سجادی** انتشار دهنده : محمد عزیزپورانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...