نماینده فائو: آماده همکاری با ستاد احیای دریاچه ارومیه هستیم

 

به گزارش ایرنا، ‘هانس پیتر شریر/ Peter Schreyer Hans ‘ روز شنبه در بازدید از سازه های آبخیزداری طرح های احیای دریاچه ارومیه در اشنویه از تلاش های نهادهای مسئول در زمینه اجرای برنامه های ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه قدردانی کرد.
اسعد خضری، فرماندار اشنویه نیز در این بازدید با تاکید بر عزم جدی دولت برای احیای دریاچه ارومیه و لزوم همکاری همه مردم و مسئولان در این رابطه گفت: در چند سال گذشته اقدامات خوبی در این شهرستان برای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی انجام گرفته است.
وی افزود: در این مدت برنامه های مناسبی برای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی با تلاش مسئولان و همکاری مردم به خصوص سازمان های مردم نهاد در این شهرستان محقق شده است.
به گزارش ایرنا بازدید امروز نماینده فائو به همراه جمعی از کارشناسان ملی و محلی با هدف برگزاری نشست های مشورتی در حوزه آبخیزداری و مدیریت یکپارچه منابع آب انجام شد.
دریاچه ارومیه به عنوان دومین دریاچه بزرگ آب شور جهان در ۲ دهه اخیر به دلیل خشکسالی های مداوم با تهدید خشکی مواجه شده است.
فائو از سازمان‌های بین‌المللی است که در زمینهٔ توسعهٔ کشاورزی فعالیت دارد و در سال ۱۹۴۵ میلادی توسط ۴۴ کشور عضو سازمان ملل متحد تأسیس شد.
این سازمان از مرکز فائو و از طریق شبکه جهانی بالغ بر حدود ۹۰ اداره برای گسترش و مدرنیزه کردن کشاورزی، جنگل داری، شیلات و تأمین غذای مناسب برای همگان، به کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند.
هدف این سازمان بالا بردن سطح زندگی و بهبود تغذیه، توزیع مناسب مواد غذایی در مناطق مختلف جهان و ایجاد امنیت غذایی است.
مقر این سازمان در شهر رم ایتالیا واقع است و این سازمان به اعضایش شامل اتحادیه ارو‍پا و ۱۸۳ کشور خدماتی ارائه می‌دهد و در این راه با هزاران همراه در سرتاسر جهان از سازمان‌های جامعه مدنی مانند گروه‌های کشاورزان و سازمان‌های بشر دوستانه تا دیگر موسسه های ملل متحد، بانک‌های توسعه و بخش خصوصی همکاری می‌کند.
۳۰۹۳ /۳۰۷۲
** خبرنگار: سارا معروفی ** تنظیم: پیمان پاکزاد ** انتشار: علیرضا فولادی

انتهای پیام /*

 

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...