نخستین پارک فناوری سلامت سال آینده راه اندازی می شودمسعود ناصری پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با اشاره به این که مجموعه پارک فناوری سلامت در ملارد ایجاد می شود، اظهار کرد: کارهای مقدماتی پارک تا پایان امسال انجام می شود و این مجموعه از سال آینده آماده واگذاری به شرکت های دانش بنیان است.
وی اظهار کرد: ما در تلاش هستیم که این مجموعه را آماده کنیم تا فضای لازم برای توسعه فعالیت های شرکت های دانش بنیان فراهم شود و آنان بتواند نیازهای جامعه به خصوص حوزه سلامت را به نحو مطلوب پاسخ دهند.
ناصری پور افزود: هرچند در بین دانشگاه های غیر علوم پزشکی پارک های فناوری فراوانی وجود دارد اما در سطح دانشگاه های علوم پزشکی تنها مجوز پارک فناوری از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای این دانشگاه صادر شده است.

**توجه جدی به ثبت مالکیت معنوی اختراعات
وی با اشاره به این که خوشبختانه در چند سال اخیر توجه زیادی به ثبت مالکیت معنوی اختراعات شده است، افزود: ضروری است ما در این زمینه از تجارب بین المللی استفاده کنیم و همکاری با سازمان جهانی ثبت مالکیت معنوی می تواند ما را در رسیدن به این هدف مهم کمک کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران لازمه حرکت به سمت کارآفرینی و خلق ثروث در دانشگاه ها را حمایت از محققان دانست و گفت: تمام سعی و تلاش ما حمایت های لازم از محققان و پژوهشگران است.
ناصری پور همچنین با اشاره به این که مجوز فعالیت یک مرکز رشد در این دانشگاه صادر شده است، افزود: این مجموعه به زودی حمایت خود را از محققان به عمل خواهد آورد و حمایت های لازم در زمینه تجاری سازی و برندسازی محصولات آنها انجام می گیرد.
علمی ** ۱۲۰۱ **
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور* انتشار: محتشمی پورانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...