ناامیدی کمیته بین المللی المپیک از تصمیم دادگاه عالی ورزش در لغو محرومیت ورزشکاران روسبه گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از تارنمای خبری بی بی سی نیوز، دادگاه عالی ورزش روز پنجشنبه گذشته محرومیت مادام العمر ۲۸ ورزشکار روس را لغو کرد. تخلف دوپینگ ۱۱ ورزشکار دیگر تایید شد، اما محرومیت مادام العمر آنها به محرومیت از بازیهای امسال تقلیل یافت.
کمیته بین المللی المپیک این ورزشکاران روس را به علت نقض قوانین دوپینگ در بازی های زمستانی سوچی به میزبانی روسیه محروم کرده بود.
کاروان روسیه به علت برنامه دوپینگ دولتی از حضور در این بازی ها محروم شده است. ورزشکاران روس می توانند به عنوان ورزشکار کشور بی طرف در این بازی ها شرکت کنند.
توماس باخ گفت: ما هرگز انتظار چنین رای را نداشتیم.
رئیس آلمانی آی او سی گفت که مسئولان المپیک خواستار توضیح دادگاه عالی ورزش در مورد این رای شده اند.
دادگاه عالی ورزش شواهد مبنی بر اینکه این ورزشکاران از سیستم دوپینگ دولتی در بازی های زمستانی سوچی ۲۰۱۴ به میزبانی روسیه منتفع شده اند، را ناکافی اعلام کرد.
باخ در کنفرانس خبری در پیونگ چانگ در فاصله پنج روز تا آغاز بازی های زمستانی ۲۰۱۸ گفت: به آی او سی اعلام شده تا پایان فوریه هیچ توضیح کاملی در مورد این رای منتشر نخواهد شد. آی او سی فقط آنچه را در بیانیه دادگاه عالی ورزش منتشر شده می داند که با توجه به اهمیت موارد این توضیحات بسیار نامطلوب است.
وی گفت: ما احساس می کنیم این تصمیم نشانگر نیاز مبرم به اصلاحات در ساختار داخلی دادگاه عالی ورزش است.
باخ گفت: آی او سی به محض مشاهده دلایل کامل تصمیم دادگاه عالی ورزش، اعتراض به این تصمیم را مدنظر قرار می دهد.
روز شنبه کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد: ۱۳ تن از ۲۸ ورزشکاری که از طرف دادگاه عالی ورزش تبرئه شده اند، برای دعوت احتمالی به بازی های زمستانی بررسی می شوند.
باخ گفت: به این معنا نیست که آنها شایسته دریافت دعوت نامه کمیته بین المللی المپیک هستند، چرا که این دعوت نامه امتیازی برای ورزشکاران پاک روس است.
«آدام پنگلی» عضو بریتانیایی آی او سی این تصمیم را ناامید کننده و روز سیاه و تاریک ورزش خواند.
بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ از ۲۰ بهمن تا شش اسفند در پیونگ چانگ کره جنوبی برگزار می شود.
ورزشی**۱۵۸۴**۱۳۶۸
مترجم:مولوی** انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...