مکان تمرین و تشک ، نیازهای فوری باشگاه کشتی برف زده بابلبه گزارش خبرنگار ایرنا ، اوایل هفته جاری در پی بارش برف ، سقف این باشگاه استیجاری متعلق به بخش خصوصی فرو ریخت و سبب زمین گیر شدن ۱۵۰ کشتی گیر این باشگاه در آستانه مسابقات کشتی جام فجر است .
علی خراسانی مدیر این باشگاه به خبرنگار ایرنا گفت : باشگاه المپیک از سال ۱۳۹۰ آغاز به کرد و از دو سال و نیم پیش در مکان فعلی به صورت اجاره ای به فعالیت خود ادامه می داد .
وی افزود : با توجه به این که ساختمان قدیمی و فرسوده بود ، بر اثر بارش برف اوایل هفته جاری و همزمان عبور یک دستگاه کامیون از کنار آن ، سقفش شب هنگام فرو ریخت .
او ادامه داد : در این حادثه تشک کشتی ، بخاری ، یخچال و تلویزیون باشگاه خسارت دید که بر اساس برآوردها اولیه حدود ۳۰۰ میلیون ریال ارزش آنها بوده است .
وی ضمن قدردانی از مسئولان شهرستانی ، بیان کرد : رئیس اداره ورزش و جوانان بابل و همچنین هیات کشتی شهرستان برای حل مشکل پای کار هستند ، اما می طلبد مسئولان استانی نیز با جدیت بیشتری برای حل آن اهتمام داشته باشند.
خراسانی افزود : با توجه به اینکه هفته بعد جام کشتی جهان پهلوان تختی در کشور برگزار می شود و امید حسن تبار کشتی گیر این باشگاه در این دوره از رقابت ها حضور دارد در حال حاضر مکان مناسب برای تمرین و تشک کشتی اساسی ترین نیاز این باشگاه است .
وی گفت : با توجه به این که در این باشگاه حدود ۲۰۰ کشتی گیر در رده های مختلف سنی به تمرین این ورزش پرطرفدار می پردازند ، در حال حاضر درصددیم که یک مکان مناسب دیگر به صورت اجاره ای برای باشگاه انتخاب کنیم که در این زمینه هم نیازمند حمایت مسئولان هستیم .
محمود حسن نیاءرئیس هیات کشتی بابل هم به خبرنگار ایرنا گفت : مدیر باشگاهی که سقفش فروریخت از زحمت کشان رشته کشتی شهرستان است و همه تلاش ما هم این است که کمکش کنیم تا مشکلش رفع شود.
وی قدیمی و فرسوده بودن ساختمان استیجاری را علت ریزش سقف آن در پی بارش برف دانست و افزود : هیات کشتی و تربیت بدنی بابل آمادگی دارند تا به صورت موقت مکانی را در اختیار باشگاه المپیک قرار دهند تا تمرین های کشتی گیران از سر گرفته شود.
حبیب الله امیر نیا رئیس اداره ورزش و جوانان بابل نیز گفت که باشگاه المپیک یکی از ۲۵ باشگاه خصوصی فعال در شهرستان است که در کنار یک باشگاه دولتی بار آموزش و قهرمان پروری حدود چهار هزار کشتی گیر را بر عهده دارند.
وی افزود : این که در فضای مجازی ادعا شده که باشگاه المپیک تنها باشگاه کشتی بابل بوده ، صحت ندارد بلکه تعداد باشگاههای بخش خصوصی در شهرستان زیاد است و مسئولان ورزشی هم تلاششان رفع مشکلات این باشگاههاست .
امیرنیا گفت : امیدواریم این باشگاه خصوصی بتواند هر چه زودتر مکان جدیدی را اجاره و فعالیتش را آغاز کند.
شهرستان ۵۳۰ هزار نفری بابل دارای ۲۶ باشگاه کشتی است .
خبرنگار : فریبرز سیفی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
۷۳۴۳/۱۶۵۴انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...