معاون وزارت ورزش وجوانان:اجازه حضورجوانان در همه عرصه ها داده شودمحمد مهدی تندگویان دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در شیراز بیان کرد:سندیکای سازمان های مردم نهاد جوانان باید ۴۰ سال پیش تشکیل می شد تا هم اینک تشکل ها از نظر اقتصادی و کارآفرینی توانمند شده باشند.
وی اضافه کرد: اگر چه تشکیل این سندیکا بسیار دیر دارد صورت می گیرد و پس از ۴۰ سال داریم گام های اولیه را بر می داریم اما می توان امیدوار شد که جوانان از این طریق می توانند مطالبات خود را بهتر پی بگیرند.
تندگویان ادامه داد : بدنه دولت اینقدر فربه شده که انجام کارها مشکل شده و هیچ راه مشابهی هم در نظر گرفته نشده و باید کار های دولت با این وضعیت اقتصادی که وجود دارد برون سپاری شود.

** جدایی در وزارتخانه
معاون امور ساماندهی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این پرسش که سرانجام لایحه تفکیک جوانان از ورزش به کجا ختم شد گفت: این لایحه را دولت به مجلس داده و هم اینک کمیسیون تلفیق بودجه مجلس تا پایان دی ماه وقت خواسته تا به این امر مهم بپردازد اما بعید می دانم تا پایان سال محقق شود اما در سال آینده این اتفاق خواهد افتاد.
تندگویان بیان کرد : با بیش از ۵۰ نماینده مجلس در خصوص این لایحه مذاکره کرده ایم و مخالفتی مشاهده نکردیم وامیدواریم این لایحه دولت در صحن مجلس رای بیاورد چرا که حق جوانان است که یک نماینده در کابینه دولت داشته باشند.
وی افزود : طی این سه ماه که مسئولیت جوانان را بر عهده گرفتم برای اینکه جوانان از این وضعیت نجات پیدا کنند تنها راه حل آن را تفکیک جوانان از ورزش می دانم و نمی توان گفت با تحقق این امر کار خارق العاده انجام داده ایم و همه مشکلات جوانان حل می شود.
وی گفت: باید گام اولیه را محکم برداریم و اگر در وزارت ورزش و جوانان،بخش جوانان از ورزش جدا نشود معاون این حوزه تنها در خصوص کارهای روزمره می تواند پاسخگو باشد و با این روند هم هیچ تحولی در حوزه جوانان کشور رخ نخواهد داد.
تندگویان درباره نخستین گردهمایی مجمع جوانان سازمان های مردم نهاد کشور که قرار است ابتدای بهمن ماه سال ۹۶ به میزبانی شیراز برگزار شود گفت : این همایش در قالب اهداف اصلی جوانان است و با تشکیل آن سازمان های مردم نهاد به یک سندیکای ملی تبدیل می شود و می توانند مطالبات خود را در حوزه جوانان پی گیری کنند و خانه جوانان هم از دل وزارتخانه بیرون می آید.
وی افزود: قرار است این مجمع با حضور معاون اول رئیس جمهوری و چند وزیر تشکیل شود از این رو با استاندار فارس جلسه ای بر گزارکردیم و امیدواریم همه نهاد های استان فارس حمایت کنند تا این همایش به خوبی برگزار شود.
خبرنگار: حمیدرضا خلیقی ** انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زاده
۷۳۶۸ /۱۸۷۶انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...