مدیرعامل استقلال:میزبانی حق تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا استبه گزارش ایرنا به نقل از وزارت ورزش و جوانان،جلسه رئیس فدراسیون فوتبال و مدیران باشگاه های فوتبال استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی با معاون وزیر ورزش و جوانان امروز یکشنبه با حضور مهدی تاج، رضا افتخاری،«حمید رضا گرشاسبی» سرپرست باشگاه پرسپولیس و «مصطفی آجرلو» مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی و «مهدی تاج» با «محمدرضا داورزنی» معاون توسعه ورزش قهرمانی این وزارتخانه برگزار شد.
مدیرعامل باشگاه استقلال پس از این نشست ،گفت: در این جلسه موارد خوبی بررسی شد. البته پیش از این مسئولانی از کمیته امنیت کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بازدید و تهیه گزارش به ایران آمدند که ما نیز منتظر انتشار این گزارش هستیم و امیدواریم که مشکل میزبانی حل شود و مسئولان جهانی فوتبال تصمیم درستی در این خصوص بگیرند. زیرا در غیر این صورت این موضوع را از طریق کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون جهانی پیگیری می کنیم.
افتخاری با تاکید بر اینکه نباید سیاست را در ورزش دخالت داد، افزود: متاسفانه رقبای تیم های ایرانی از این موقعیت سوءاستفاده کرده و بهانه های واهی می آورند. در حالی که کشور ایران کاملا امن است و با برگزاری مسابقات متعدد بین المللی این موضوع را به تمام دنیا اعلام کرده ایم.
به گزارش ایرنا درپی اعتراض عربستان به نبود امنیت در ایران برای برگزاری دیدار‌های بین المللی، کمیته مسابقات AFC طبق مشورتی که با کمیته امنیت فیفا انجام داد اعلام کرد دیدار نمایندگان ایران و عربستان در این کشور‌ها برگزار نشود. البته این اعتراض به تازگی به امارات هم سرایت کرد تا بحث بازی بین نمایندگان ایران، عربستان، قطر و امارات به چالشی جدی برای کنفدراسیون فوتبال آسیا تبدیل شود.
از طرفی در نشست اخیر کمیته مسابقات اعلام شد براساس قرعه کشی رقابت‌های فصل ۲۰۱۸ لیگ قهرمانان آسیا که قرار است ۶ دسامبر برگزار شود بازی‌ها باید به صورت رفت و برگشت در کشور‌های حاضر در این رقابت‌ها برگزار شود. در این حکم هیچ اشاره‌ای به وضعیت دیدارهای تیم های ایران و عربستان نشده است.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**۹۰۲۹** ۱۷۰۱
تنظیم کننده: محمد مهدی موذن** انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...