مدال برنز تکواندو گرند اسلم چین برگردن سجاد مردانیبه گزارش ایرنا از فدراسیون تکواندو، مردانی امروز شنبه در دیدار رده بندی این دوره از رقابت‌ها برابر «ودارن گولس» نماینده با سابقه صرب با نتیجه ۹ بر ۴ به برتری رسید و مدال برنز این دوره از رقابت‌ها را بر گردن آویخت.
نخستین دوره مسابقات ‘گرند اِسلم’ تکواندو با حضور بهترین‌های تکواندو جهان در دو گروه زنان و مردان و در اوزان المپیکی به میزبانی «ووشی» چین برگزار شد.
این رقابت‌ها به صورت دوره ای برگزار می شود و مرحله سوم آن از اوایل بامداد امروز (شنبه) به وقت تهران در وزن های به اضافه ۸۰ کیلوگرم مردان ومنهای ۴۹ کیلوگرم زنان آغاز شد و نمایندگان ایران سجاد مردانی و ناهید کیانی به عنوان نیز به مصاف حریفان رفتند.
مردانی در اولین دیدار رو در روی «سئونگ هوآن لی» کره‌ای نایب قهرمان بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۷ قرار گرفت و با نتیجه ۱۲ بر ۱۱ موفق شد این هوگوپوش را شکست دهد.
او در دومین دیدار به مصاف «رادیک ایسائف» آذربایجانی قهرمان بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶رفت و در پایان دیداری حساس و با نتیجه ۱۱ بر ۹ به برتری رسید.
نماینده سنگین وزن کشورمان در سومین دیدار مقابل «رمان کوزنتسو» روس دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۷و نایب قهرمانی اروپا ۲۰۱۶ قرار گرفت و در پایان دیداری نفس گیر در حالی که هیچ امتیازی میان این دو مبارز رد و بدل نشد براساس تشخیص سیستم داوری، نماینده روس برنده اعلام شد و سجاد به دیدار رده بندی راه یافت.
هدایت مردانی در سری سوم این رقابت ها برعهده علیرضا نصرآزادانی بود.
ناهید کیانی دیگر نماینده ایران در مرحله سوم گرند اسلم و نماینده وزن دوم المپیکی کشورمان در دیدار رده بندی نخستین دوره مسابقات گرنداِسلم برابر دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۷ نتیجه را واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها خارج شد.
نماینده وزن دوم المپیکی کشورمان در دیدار رده بندی رو در روی «یونتائو ونرن» نماینده چین دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۷ قرار گرفت و با نتیجه ۱۴ بر ۹ نتیجه را واگذار کرد و از کسب مدال بازماند.
کیانی در نخستین گام برابر «تیجانا بوگدانویک» از صربستان قرار گرفت و با نتیجه ۱۹ بر ۷ پیروز میدان شد.او در دومین مبارزه «جای یونگ سیم» کره‌ای قهرمان جهان را با نتیجه ۶ بر ۳ از پیش رو برداشت و در مرحله نیمه نهایی به مصاف «وانجا استانکویچ» از صربستان رفت و در حالی که تا یک دقیقه پایانی راند سه نتیجه ۳ بر هیچ به نفع نماینده کشورمان بود، مبارزات ۶ بر ۶ به راند طلایی کشید و در این راند تکواندوکار صربستان نتیجه را به نفع خود به پایان رساند.
هدایت کیانی برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی است.
براساس این گزارش به قهرمان این رقابت‌ها ۷۰ هزار دلار (۴۹ هزار دلار برای بازیکن و ۲۱ هزار برای مربی)، نایب قهرمان ۲۰ هزار دلار (۱۴ هزار برای بازیکن و ۶ هزار برای مربی) و نفر سوم ۵ هزار دلار (۳۵۰۰ دلار برای بازیکن و ۱۵۰۰ دلار مربی) پاداش تعلق می‌گیرد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران وجهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **۱۸۲۸** ۱۷۰۱
تنظیم: روزبهانی* انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...