قابلیت قزوین برای میزبانی مسابقات کشوری دوچرخه سواریبه گزارش ایرنا،خسرو قمری روز دوشنبه در مجمع سالیانه هیات دوچرخه سواری استان قزوین با گرامیداشت یاد و خاطره حامد ژاله دوچرخه سوار قزوینی که امسال در سانحه برخورد با خودرو حین تمرین درگذشت،افزود: اعضای دوچرخه سواری جزو یک خانواده هستند و باید با ساماندهی نیروهای جدید در این رشته موفق تر از گذشته عمل کنیم.
رییس فدراسیون دوچرخه سواری در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: قزوین در رشته کوهستان از ظرفیت های بسیار زیادی برخوردار است که باید از آن در راستای تقویت بخش قهرمانی دوچرخه سواری در این استان استفاده شود.
قمری همچنین گفت: اولویت دیگر که دراستان قزوین باید مورد توجه و پیگیری قرار بگیرد، تقویت رشته کورسی است.
وی ادامه داد: می توان با رعایت تمامی شئونات اسلامی رشته کوهستان را در بخش بانوان در قزوین فعال کرد.
قمری افزود: هیات دوچرخه سواری قزوین باید با اتحاد میان عواملش فعالیت چشمگیرتری داشته باشد و با برنامه ریزی و تنظیم تقویم، برنامه خود را برای ارتقای کمی و کیفی در سال آینده مشخص سازد.
وی همبستگی را رمز موفقیت دوچرخه سواری کشور دانست و گفت: باید اتحاد و دوستی بیشتری میان خانواده دوچرخه سواری ایجاد شود و درد دل ها و مشکلات این خانواده بدون دلخوری از یکدیگر شنیده شوند.
این مسئول ادامه داد: براساس تاکید وزارت ورزش و جوانان توجه به ورزش همگانی و استعداد یابی از اولویت ها است و نباید از ظرفیت دوچرخه سواری در این زمینه غافل شد.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه قهرمانی نیز باید شاهد اعزام ورزشکاران و فعال ساختن باشگاه ها در سطح استان و شهرستان ها باشیم.

*اعتبارات تعیین شده کفاف برنامه های هیات دوچرخه سواری قزوین را نمی دهد
رییس هیات دوچرخه سواری استان قزوین نیز در این نشست گفت: این هیات در دوره گذشته حدود ۶۵۰ میلیون ریال بدهکاری داشت و هیچ کس حاضر به همکاری با ما نشد.
قدیر مذهب ادامه داد: سال قبل با وجود همه مشکلات رنکینگ دوچرخه سورای استان قزوین ارتقا یافت و رتبه ششم کشور را با همه مشکلات موجود به دست آوردیم.
این مسئول ورزشی افزود: بدهکاری این هیات را با رایزنی و کمک اداره ورزش به ۲۵۰ میلیون ریال کاهش دادیم و در سال جاری چندین اعزام به مسابقات کشوری داشتیم و همچنین ملی پوشان قزوینی ۲ نشان برنز آسیایی را به ارمغان آوردند.
مذهب در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای نوشتن برنامه سالیانه هیات از همه اعضا دعوت به عمل آوردیم اما متاسفانه کسی حاضر به همکاری نشد.
وی افزود: بارها در محضر رییس فدارسیون و اداره کل ورزش و جوانان اعلام کرده ام که دیگر توانایی حضور در این سمت را ندارم چون هیچکس به ما و این هیات کمک نکرده است.
مذهب با بیان اینکه اعتبارات این هیات بسیار اندک است،افزود: به ۸۰۰ میلیون ریال تا یک میلیارد ریال اعتبار برای رسیدن به ۶۰ درصد برنامه های هیات نیازمندیم.
مذهب افزود: رشته کورسی در شهرستان قزوین کلا مرده است و در آخرین مسابقه یک نفر بالای ۳۵ سال شرکت کننده داشتیم و استقبالی از آن در قزوین وجود ندارد.
وی افزود: ساخت ۲ پیست در محمدیه و قزوین را در دستور کار داریم و با شهرداری ها وارد مذاکره شده ایم.
این مسئول ورزشی ادامه داد: دوچرخه سواری در استان قزوین در حال رشد است اما برای رسیدن به نقطه مطلوب به حمایت مسئولان نیازمند هستیم.
استان قزوین حدود یک هزار دوچرخه سوار سازمان یافته (دارای کارت بیمه ورزشی) دارد.
۶۱۰۱*۳۰۱۳
خبرنگار: هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...