فوتبالیست جوان ایرانی در تور استرالیایی هابه گزارش روز دوشنبه تارنمای خبری ورلدگیم استرالیا، دانیال ارزانی بازیکن فوتبال متولد ایران است که از کودکی همراه خانواده اش به استرالیا مهاجرت کرد. او برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ آمادگی کامل دارد، اما ممکن است او با تیم استرالیا به این جام نرود.
جان دیدولیکا رئیس اتحادیه بازیکنان استرالیا می گوید حضور دانیال ارزانی در تیم ملی استرالیا قبل از آنکه این بازیکن نوجوان جذب تیم ملی ایران شود، کار ساده ای است.
بازی ارزانی در ملبورن سیتی او را به سوژه رقابت بین ایران و استرالیا قبل از جام جهانی تبدیل کرده است.
این بازیکن ۱۹ ساله اخیرا اذعان کرد که در مورد حضور در تیم استرالیا یا ایران تصمیمی نگرفته است. بدنبال آن درخواست هایی از برت فان مارویک سرمربی جدید استرالیا برای دعوت از او به این تیم در جام جهانی ۲۰۱۸ مطرح شد.
دیدولیکا مسئول بازیکنان حرفه ای فوتبال استرالیا گفت که اقدام راهبردی روی یک استعداد فوتبال به نفع استرالیا است. به نظر دیدولیکا، ارزانی بهترین محصول فوتبال استرالیا بعد از مارک ویدوکا (بازیکن بازنشسته استرالیا) است.
وی از این ایده که ارزانی به تیم ملی استرالیا دعوت شود و دقایقی بازی کند تا حضور او در این تیم تضمین شود، حمایت کرد.
در حالی که ارزانی در مورد آینده فوتبال خود فکر می کند، مسئولان فوتبال استرالیا قصد دارند به ستاره نوظهور ملبورن سیتی پیشنهاد بدهند.
دیدولیکا گفت: بازی ملی یک بازیکن جوان که ممکن است لزوما جزو یکی از ۲۲ بازیکن برتر استرالیا نباشد، کاملا هوشمندانه و زیرکانه است.
بازی ارزانی توجه کارلوس کی روش سرمربی ایران را هم جلب کرده است.
براساس گزارش هرالد سان ارزانی گزینه مورد علاقه کی روش است و امکان دارد او را به تیم ملی ایران دعوت کند.
این عملکرد، فدراسیون فوتبال استرالیا را هم به تکاپو واداشته است. لوک کاسرلی رئیس تیم های ملی استرالیا قرار است ارزانی را برای حضور در تیم استرالیا متقاعد کند. وی گفت که رفتن ارزانی که به نمایندگی از استرالیا در تیم های پایه بازی کرده است، به ایران ناامیدکننده است.
دیدولیکا تاکید کرد که ارزانی حق دارد کشوری را که می خواهد به نمایندگی از آن بازی کند، انتخاب کند.
جوی دیدولیکا برادر وی در تیم جوانان استرالیا بازی کرد اما بعد به تیم کرواسی پیوست.
وی گفت: من طرفدار تلاش برای جذب بازیکنان جوانی هستم که ممکن است ملیت دیگری داشته باشند. من نسبت به حضور و مشارکت طولانی ارزانی در فوتبال استرالیا خوشبین هستم. هیچ دلیلی نمی بینم که او نتواند به یک بازیکن مطرح در سطح جهانی تبدیل شود.
مارک بوسنیچ بازیکن سابق تیم ملی استرالیا از این تیم خواسته است یک مسابقه مقابل هر تیمی را ترتیب دهد و ارزانی را به میدان بفرستد تا او را پایبند کند.
لوک کاسرلی رئیس تیم های ملی فوتبال استرالیا قرار است برای متقاعد کردن ارزانی اقدام کند.
براساس قوانین فیفا، ارزانی که والدین ایرانی دارد می تواند برای تیم ملی ایران به میدان برود. تنها راهی که ایران نخواهد توانست ارزانی را دعوت کند، این است که او در یک بازی بین الملی رقابتی (جام جهانی) برای استرالیا به میدان برود.
جان کاسمینا ملی پوش سابق استرالیا با ۶۰ بازی ملی در مورد ارزانی گفت: این نوجوان یک استعداد فوق العاده است.
وی گفت: صحبت هایی در مورد اینکه او بازیکن آینده یک میلیون دلاری در نقل و انتقالات خارج از کشور خواهد بود مطرح است. باید او را برای استرالیا به میدان بفرستیم، چرا که می تواند دارایی بزرگی برای ما باشد.
ورزشی**۱۵۸۴**۱۵۴۵
مترجم:مولویانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...