شاخص آلودگی هوای تهران کاهش یافت/فعالیت مراکز علمی تهران در روز یکشنبه طبق روال انجام می شودمحمد رستگاری عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ساعات عصر امروز شاخص کیفیت هوای تهران از ۱۳۰ به ۱۲۰ (ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرون) کاهش یافت و به همین منظور جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران برای بررسی تعطیلی مراکز علمی شهر تهران به ویژه پیش دبستان و دبستانی ها تشکیل نمی شود و مدارس فردا یکشنبه ۱۴ آبان ماه قطعا تعطیل نخواهد بود.
وی پیش بینی کرد در اواسط این هفته شاخص آلودگی هوای تهران با افزایش روبه رو خواهد شد که اگر این اتفاق بیفتد قطعا جلسه کمیته اضطرار تشکیل خواهد شد.
به گفته رستگاری، کیفیت هوای شهر تهران امروز (شنبه) برای دهمین روز متوالی با شاخص ۱۳۱ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت که این میزان اکنون به ۱۲۰ واحد رسیده است.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)،۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: سید جواد آل داود**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/۷۲۴۳//۱۳۴۸انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...