سیستان و بلوچستان نایب قهرمان رقابت های بومی و محلی جنوب شرق کشورمحمد امیر براهویی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره از رقابت های بومی و محلی کشور ۲۹ دی به مدت یک روز در زاهدان برگزار شد.
وی ادامه داد: ۱۱۰ ورزشکار از استانهای کرمان، خراسان جنوبی و رضوی، یزد، کردستان و سیستان و بلوچستان در این دوره از رقابت ها در ۶ رشته ورزشی چوب کشی، زو، کشتی کج گردان، طناب کشی، خسوسو و هفت سنگ مهارتی به رقابت پرداختند.
وی افزود: در پایان ورزشکاران استان خراسان جنوبی توانستند عنوان قهرمانی، تیم سیستان و بلوچستان (یک) عنوان نایب قهرمانی و تیم سیستان و بلوچستان( ۲ )عنوان سومی کشور را کسب کردند.
رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی سیستان و بلوچستان اجرای موسیقی سنتی، نمایش آداب و رسوم محلی و نمایشگاه صنایع دستی را از دیگر برنامه های اجرا شده این جشنواره ذکر کرد.
براهویی افزود: با توجه به تنوع فرهنگی تا کنون ۱۳۰ بازی بومی و محلی در سیستان و بلوچستان شناسایی شده به طوری که تنوع این رشته ها زمینه جذب حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته را در این هیات فراهم کرده است.
وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان یکی از استان های سرآمد در رشته بازی های بومی و محلی است به گونه ای که پارسال موفق به کسب عنوان دوم کشوری شد.
وی از برگزاری دوره مربیگری درجه سه بازی های بومی محلی در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: این دوره از کلاس های داوری بهمن ماه با حضور افزون بر ۷۰ نفر در این استان برگزار می شود.
به گزارش ایرنا هم اینک ۷۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب بیش از ۵۰ هیات استانی و ۵۰۰ هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.
۷۳۱۶**۳۲۱۳ خبرنگار: عصمت جهانی **انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...