سرمربی والیبال نشسته بانوان: بازیکنان جدیدی در لیگ شناسایی شده اندبه گزارش روز سه شنبه فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولان، فریبا سلیمانی، حضورش در رقابت های مقدماتی لیگ والیبال نشسته بانوان را مطلوب و مفید ارزیابی کرد و افزود: اتفاق خوبی بود که توانستم همزمان با برگزاری دو دوره از مسابقات مقدماتی که به میزبانی اهواز و مشهد برگزار شد، از نزدیک عملکرد بازیکنان، اعم از ملی پوشان و سایر ورزشکاران را رصد کنم.
وی گفت: ایرادات تکنیکی و تاکتیکی بازیکنان در حین مسابقات به آنها تذکر داده شد و اینکه می دیدم در بازی های بعد اصلاح شده و به این مسائل دقت می کنند برای من بسیار جای خوشحالی دارد که تا این اندازه دنبال تغییرات و بهبود شرایطشان هستند.
سرمربی تیم ملی والیبال نشسته بانوان افزود: نکات لازمی هم با مربیان در میان گذاشته شد که در آینده هم کار خودشان در استان ها و هم کار ما در تیم ملی راحت تر انجام شود.
وی تصریح کرد: از نکات جالب این بود که تعدادی از بازیکنان تیم ملی که در اردو شرایط خوبی نداشتند، عملکرد بسیار بهتری در مسابقات لیگ به نمایش گذاشتند و این مساله نشان دهنده این است که همه بازیکنان این مساله را دریافته اند که حاشیه امنی برای هیچ کس وجود ندارد و چه ورزشکاران باسابقه و چه ورزشکاران جوان مادامی که عملکرد خوبی دارند در تیم هستند و باید همیشه شرایط مطلوب خود را حفظ کنند.
سلیمانی افزود: پنج ورزشکار جدید نیز برای ذخیره تیم ملی انتخاب شده که به تدریج به اردوها دعوت می شوند و در مجموع نزدیک به ۲۰ درصد در ترکیب بازیکنان تغییر خواهیم داشت. البته در مورد بازیکنان جدید مساله کلاس بندی هم وجود دارد و با توجه به تغییراتی که ایجاد شده، حتی بازیکنان قدیمی هم باید مجددا کلاس بندی شوند.
سرمربی تیم ملی گفت: در مسابقات لیگ شاهد این بودم که ورزشکاران جوان زیادی به والیبال نشسته روی آورده اند و خوشحالم که این حجم از استقبال وجود دارد. باید روی این افراد جدید سرمایه گذاری کرد و همان طور که قبلا گفتم ورزشکاران جوانی که سالهای قبل استعدادیابی کردیم، حالا به صورت فیکس در تیم هستند و این شرایط باید مدام تکرار شود و نیروهای جوان به تیم تزریق شوند و پشتوانه سازی انجام شود.
وی خاطر نشان کرد: در خصوص استعدادیابی می توان به فعالیت های خوبی که در استان ها صورت می گیرد نیز اشاره کرد؛ به عنوان مثال خراسان رضوی حتی در سنین ۹ سال هم ورزشکارانی را وارد این رشته کرده که اگر چه جای کار زیادی وجود دارد اما در آینده بازدهی آن بسیار مطلوب خواهد بود. حتی شنیده ام که در اصفهان هشت تیم در بخش بانوان تشکیل شده و این تیم ها بین خود مسابقات برگزار می کنند و این اقدام بسیار ارزشمند است و حتما در فرصتی که این رقابت ها برگزار شود از نزدیک آنها را دنبال خواهم کرد.
تیم ملی والیبال نشسته بانوان کشورمان برای رقابت های جهانی هلند و نیز بازی های پاراآسیایی جاکارتا آماده می شود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی** ۱۲۹۳** ۱۵۴۵
تنظیم :محمد طاهری*انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...