سرمربی تیم ملی هاکی سالنی ایران: مدال جهانی را هدف گرفته ایمتیم ملی هاکی سالنی ایران در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ که در آلمان برگزار می شود، با تیم های اتریش، بلژیک، سوئیس، آفریقای جنوبی و روسیه هم گروه است. این رقابت ها از ۱۷ تا ۲۱ بهمن ماه برگزار می شود.
سرمربی تیم ملی هاکی سالنی ایران روز چهارشنبه در گفت گو با خبرنگار ایرنا گفت: دو تیم اتریش و بلژیک قهرمان و نایب قهرمان اروپا هستند، تیم سوئیس و روسیه در رده هشتم و پنجم جهان ایستاده اند و آفریقای جنوبی نیز قهرمان قاره سیاه است و به همین دلیل رقابت ملی پوشان ایران بسیار سخت است. با این وجود تلاش داریم حداقل در جمع چهار تیم برتر دنیا به مانند دوره گذشته باشیم.
وی با اشاره به حضور ملی پوشان ایران در رقابت های دوستانه گفت: ملی پوشان ایران در دو هفته گذشته در مسابقات دوستانه در سوئیس با تیم های سوئیس، جمهوری چک و قهرمان باشگاه های اتریش مسابقه داد و به مقام سوم رسید.
سرمربی تیم هاکی سالنی کشورمان درباره آخرین اردوی آمادگی تیم ملی پیش از اعزام به جام جهانی آلمان اظهار داشت: با ۱۲ نفر از بازیکنان اصلی اردوی آماده سازی تیم از ۳۰ دی ماه تا هشتم بهمن ماه در شهر مشهد در حال برگزاری است و سعی داریم با برطرف کردن نقاط ضعف بازیکنان در رقابت های جهانی با آمادگی کامل شرکت کنیم.
صفایی با اشاره به مشکلات مالی و کمبود امکانات و نداشتن زمین اختصاصی رشته هاکی، گفت: از وزارت ورزش و جوانان انتظار توجه و همکاری بیشتری داریم.
وی ادامه داد: تجهیزات این رشته مانند توپ، چوب بازی، لوازم دروازه بانی و غیره در کشور تولید نمی شود و کمبود امکانات از جمله دغدغه های اصلی ملی پوشان است و به همین دلیل انتظار است مسئولان در رفع این کمبودها کمک کنند.
سرمربی تیم ملی هاکی سالنی کشورمان با اشاره به اینکه تیم های آسیایی در حال پیشی گرفتن از کشورمان در رشته هاکی هستند، بیان کرد: زمانی که سرمربی تیم تایلند بودم متوجه شدم که تیم های جنوب شرق آسیا برای موفقیت در این رشته ورزشی سرمایه گذاری و هزینه های زیادی انجام دادند و این تیم ها حتما در آینده حرف های زیادی برای گفتن دارند.
بهداد بیرانوند، یعقوب بهرامی، عباس ارویی، امیر ارویی، حمید نورانیان، علیرضا چزانی، بهنام فردی، محسن بهلولی، محمد اثنی عشری، رضا نوروز زاده، ساسان حاتمی نژاد و نوید طاهری راد ۱۲ بازیکن اعزامی ایران به جام جهانی هاکی سالنی آلمان هستند.
تیم ملی هاکی سالنی ایران در رقابت های جهانی این رشته که به میزبانی لهستان در سال ۲۰۱۱ برگزار شد در نخستین حضورش جایگاه نهم را از آن خود کرد و در سال ۲۰۱۵ به میزبانی شهر لایپزیگ آلمان در رده چهارم ایستاد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**۹۰۲۹**۱۵۴۵
مصاحبه کننده: محمد مهدی موذن**انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...