سرمربی تیم ملی قطر: در جام جهانی ۲۰۲۲ مرعوب نمی شویمبه گزارش روز دوشنبه خبرگزاری رویترز، این کشور کوچک که یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است، جواز حضور در جام جهانی روسیه را کسب نکرد تا کمتر از پنج سال دیگر که میزبان این جام می شود، اولین حضور خود را در این تورنمنت تجربه خواهد کرد.
فلیکس سانچز معتقد است: با توجه به برنامه چند منظوره برای آماده سازی شاگردانش از حالا تا نوامبر ۲۰۲۲ ، تیم قطر آماده خواهد شد.
سرمربی استرالیایی قطر که هدایت تیم ملی فوتبال قطر و تیم زیر ۲۳ سال این کشور را به عهده دارد، گفت: صعود به جام جهانی دشوار است. ما با انگیزه بالا در رقابتهای مقدماتی شرکت کردیم، اما موفق به صعود نشدیم.
وی گفت: بازی در جام جهانی روسیه تجربه خوبی قبل از جام بعدی بود، اما کاملا مطمئن هستم که دانش و تجربه کافی را کسب خواهیم کرد.
قطر در ۱۱ تلاش خود برای صعود به جام جهانی، دو بار تا نزدیکی صعود پیش رفت و در جام ۱۹۹۸ بهترین فرصت صعود را داشت که به دست عربستان صعودی مغلوب شد و جام جهانی فرانسه را از دست داد.
قطر با وجود اینکه سابقه حضور در جام جهانی را ندارد، در دسامبر ۲۰۱۰ حق میزبانی جام ۲۰۲۲ را بدست آورد و همین مسئولان این کشور را بر آن داشت برنامه توسعه فوتبال را اصلاح کنند.
قطر قبل از پیشنهاد میزبانی جام جهانی، با کمک آکادمی اسپایر زیرساخت ایجاد یک تیم توانمند برای چالش در بالاترین سطح فوتبال آسیا را ایجاد کرده بود.
این کشور دو سال بعد از راه اندازی این آکادمی مدال طلای فوتبال زیر ۲۳ سال بازیهای آسیایی ۲۰۰۶ را در دوحه کسب کرد و نشانه های آینده ای درخشان را نشان داد.
نسل جدید قطر موفقیت هایی را چشیده است. قطر فاتح رقابتهای قهرمانی زیر ۲۹ سال آسیا در سال ۲۰۱۴ شد و به نیمه نهایی رقابتهای قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ راه یافت. این نتایج ثمربخشی برنامه توسعه فوتبال قطر را نشان داد هر چند تیم بزرگسالان این کشور با مشکل مواجه است.
به منظور بهبود شانس موفقیت قطر، مسئولان ورزشی این کشور تیم یوپن در لیگ دسته یک بلژیک و لئونسا را در لیگ دسته دوم اسپانیا خریداری کردند و چندین بازیکن قطری برای کسب تجربه به این تیم ها رفتند.
سانچز گفت: ما می دانیم در اروپا سطح فوتبال خیلی بالا و حرفه ای است. ما برنامه بسیار خوب و یک لیگ خوبی در قطر داریم، اما اعزام بازیکنان جوان به اروپا برای تجربه سطح فوتبال بلژیک و اسپانیا خوب است. این امر فرصتی برای رشد بازیکنان فراهم می کند و تاکنون بازیکنان مختلفی را در این تیم ها آزموده ایم. تمام تجربیات بسیار مثبت بوده است.
سانچز امیدوار است این تجربه در جام ملتهای آسیا ۲۰۱۹ به میزبانی امارات متحده عربی نتیجه بدهد.
وی گفت: در سال ۲۰۱۹ جام ملتهای آسیا در امارات برگزار می شود و این آزمون دیگری برای مشاهده بازیکنان ما است. امیدواریم این بازیکنان به تلاش سخت خود ادامه دهند و انگیزه بالایی برای ادامه کار آنها باشد. حضور موفق در جام ملتهای آسیا و صعود به بازیهای المپیک و کسب تجربه و اعتماد به نفس برای رقابت با تمام تیم های تراز اول، برای بازیکنان خیلی خوب است.
ورزشی**۱۵۸۴**۱۵۴۵
مترجم:مولویانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...