سرمایه گذاری یک میلیارد ریالی برای ایجاد بیمارستان صحرایی تامین اجتماعی مهراندکتر کریم لاله ماژین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این بیمارستان به‌ منظور ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین که از مرز مهران رهسپار عراق می‌شوند، به طور رسمی از ۱۲ آبان ماه جاری به مدت ۲ هفته راه اندازی می شود.
وی با بیان اینکه بیمارستان صحرایی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان ایلام جهت ارائه خدمات درمانی به زوار عتبات عالیات در مرز مهران مستقر شده، افزود: برای راه اندازی این بیمارستان موقت درمانی زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع در نظر گرفته شده است.
دکتر لاله ماژین یادآور شد: این بیمارستان شامل بخش های مختلفی از جمله ویزیت، پزشک عمومی و متخصص، دندانپزشکی، آزمایشگاه، داروخانه، تزریقات و پانسمان است.
به گفته وی تعداد پرسنل این بیمارستان صحرایی قطعی نشده اما حضور یک پزشک عمومی، یک پزشک متخصص، سه تکنسین دارویی، یک پرستار مرد و یک پرستار زن و نیروهای خدماتی در ۲ نوبت کاری قطعی است.
مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام تاکید کرد: در این بازه زمانی کادر درمانی و پزشکی بیمارستان صحرایی به صورت رایگان خدمات پزشکی و درمانی را به زائران بیمه شده و غیر بیمه ارائه می دهد.
وی ادامه داد: با توجه به آمار سال های گذشته و ازدحام زائران در مرز مهران پیش بینی می شود روزانه یک هزار و ۷۰۰ مرتبه و در روزهای پرازدحام ۲ هزار مرتبه به این بیمارستان مراجعه کنند.
دکتر لاله ماژین با بیان اینکه همه مراکز درمانی تامین اجتماعی در ایام اربعین درآماده باش قرار دارند، گفت: سال گذشته در مجموع ۱۸ هزار و ۸۰۰ بار مراجعه به بیمارستان صحرایی تامین اجتماعی مستقر در مرز مهران داشتیم که با پیش بینی امسال این تعداد به ۲۷ هزار بار مراجعه افزایش می یابد.
خبرنگار: لیلی خاکی ** انتشاردهنده: حسن کهزادیان
۷۱۸۰/۶۱۱۹انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...