رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ روز سه شنبه آغاز می شودمرحله مقدماتی در دو دور برگزار می شود. روز سه شنبه ۲۶ دی ماه، در دور اول مرحله مقدماتی، تیم شان یونایتد میانمار به مصاف کرس نگروس اف سی فیلیپین می رود. در دیگر دیدار روز سه شنبه، بالی یونایتد اندونزی میزبان تامپینز روورز سنگاپور است.
دور دوم این مرحله سوم بهمن (۲۳ ژانویه) با انجام چهار دیدار برگزار می شود.
چهار برنده این مرحله در نهایت به پلی آف می روند. رقابتهای پلی آف روز ۱۰ بهمن (۳۰ ژانویه) برگزار می شود. در این مرحله هشت دیدار (شامل چهار دیدار در غرب آسیا و چهار دیدار در شرق آسیا) انجام می شود. تیم ذوب آهن در پلی آف میزبان آیزاول هند است.
چهار تیم برنده این مرحله به مرحله گروهی راه می یابند. ۳۲ تیم در مرحله گروهی در هشت گروه چهار تیمی به رقابت می پردازند. رقابتهای این مرحله در شرق و غرب آسیا به طور جداگانه برگزار می شود. از ایران استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی در مرحله گروهی حضور دارند. مسابقات به صورت رفت و برگشت برگزار می شود و دو تیم صدر هر گروه به یک هشتم نهایی صعود می کنند.
فاتح لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ به نمایندگی از قاره کهن در جام باشگاه های جهان که در امارات متحده عربی برگزار می شود، شرکت می کند. در صورتی که یک تیم اماراتی قهرمان این دوره از رقابتها شود، نایب قهرمان جام نیز صعود خواهد کرد.
تیم اوراوا رد دیاموندز مدافع عنوان قهرمانی در رقابتهای لیگ ژاپن هفتم شد و به لیگ قهرمانان آسیا صعود نکرد و به همین علت قادر به دفاع از عنوان قهرمانی خود نخواهد بود. این دومین فصل متوالی است که قهرمان آسیا قادر به دفاع از عنوان قهرمانی خود نخواهد بود.
ورزشی**۱۵۸۴**۱۵۴۵
مترجم:مولویانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...