رحیمی جهان آبادی: حادثه ترور شهید فخری‌زاده به دعوای داخلی تبدیل نشود

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ترور شهید فخری زاده اظهار کرد: عملیات‌های تروریستی معمولا یک هدفش ایجاد جنگ روانی برای گروه هدف است. آسیبی که دشمنان و رژیم صهیونیستی چه در شهادت سردار سلیمانی و چه در به شهادت رساندن معاون وزیر دفاع به ما وارد کردند ضربه‌های امنیتی، سیاسی و روحی و روانی زیادی برای ما ایجاد کرد ولی آسیب واقعی وقتی است که به جای بررسی دقیق حوادث و شناختن ضعف و آسیب های خود و تمرکز بر دشمنان، آن را به دعوای داخلی تبدیل کنیم و ارکان قدرت را تضعیف کنیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: ما جنگ های سختی با سرویس‌های امنیتی دنیا داشتیم و تمام قدرت های بزرگ جهان علیه ما کار می‌کنند و به دنبال آسیب زدن به ما هستند. سازمان های امنیتی و اطلاعاتی ما از پس این مسائل و مشکلات بر آمده‌اند، البته حتما مشکلاتی هم وجود دارد.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس یادآور شد: حادثه تروریستی اخیر که شهید فخری زاده در آن مورد هدف قرار گرفته را به چند شیوه می‌توان نگاه کرد؛ نگاه اول این است که ما آسیب و ضعف خود را بشناسیم تا این وقایع تکرار نشود. نگاه دوم این است که بر این موضوع تمرکز کنیم که چه پاسخی، در چه سطحی و چه زمانی به دشمن بدهیم که این اقدام آنها بدون پاسخ نماند اما یک نگاه نادرست هم وجود دارد و آن این است که این اتفاق را موجبات آسیب زدن به خود قرار دهیم و وزارت اطلاعات، وزارت دفاع، دولت، سپاه، مجلس یا هر رکن دیگری از حاکمیت را هدف قرار دهیم که قطعا رژیم صهیونسیتی این را مدنظر دارد.

رحیمی جهان آبادی افزود: دشمنان ما به دنبال این هستند که ما را وارد چالش اساسی در عرصه بین‌المللی کنند و اگر بتوانند جنگ را دامن بزنند و فرصت حل مشکلات را از ما بگیرند اما هدف دیگر آنها ایجاد جنگ داخلی است تا نیروهای دلسوز واقعی را دلسرد کنند و به حاشیه برانند. ما باید هوشیار باشیم و با دقت و ظرافت موضوع را مورد بررسی قرار دهیم و در عین حال ضربه قدرتمند خود را به صورت قاطع و اثرگذار به دشمن وارد کنیم تا دشمن بداند اقدامات آنها بدون پاسخ نمی‌ماند.

انتهای پیام

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...