ربیعی: محدودیت‌های کرونایی تا ۲۰ فروردین ادامه خواهد داشت

به گزارش ایسنا، علی ربیعی در حاشیه جلسه امروز(شنبه ۹ فروردین) ستاد مقابله با بیماری کرونا گفت: اولین بحث ما در مصوبات، چگونگی اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی بود. این طرح تا ۲۰ فروردین ادامه خواهد داشت. تمام محدودیت‌های اعلام شده، تا ۲۰ فروردین جاری خواهد بود.

سخنگوی دولت افزود: جدا کردن افراد مبتلا از جامعه از دیگر بحث‌های مطرح بود. گزارشاتی که اعلام شد که بر مبنای آنها دو تصمیم گرفته شد. اولین تصمیم این است که چناچه فرد مبتلا از پروتوکل‌های بهداشتی تبعیت نکردند، کمیته اجتماعی – امنیتی تمهیدات لازم مبنی بر وادار کردن این افراد را پیش خواهد برد و ابلاغ خواهد کرد. این افراد به اجبار قانون نباید حامل ویروس شود. لذا با تخلفات به جد برخورد خواهد شد.

ربیعی ادامه داد: تصمیم دوم در راستای حمایت از شهروندانی است که امکان مناسب برای درمان و بستری کردن افراد خانواده‌هایشان ندارد. بسیاری از منازل کوچک است یا اتاق زیادی ندارد. به همین علت فرد مبتلا همه افراد خانواده را دچار رنج می‌کند. لذا دولت در جهت حمایت از این خانواده‌ها امکانات بستری شدن این افراد در نقاهتگاه‌های دولت با هزینه دولت فراهم می‌کند.

ربیعی در پایان گفت:خانواده‌هایی که امکان نگهداری افراد مبتلا را ندارد، می‌توانند با مراجعه به نقاهتگاه‌ها مشکل خود را برطرف کنند. این تصمیم تصمیمی در حمایت از اقشار پایین‌تر جامعه است.

انتهای پیام

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...