رئیس جمهور آینده وضعیت افتصادی و معیشتی مردم را به سامان برساند

پرویز اوسطی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد فضای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: انتخابات یک پدیده سیاسی – اجتماعی در مردم سالاری دینی جمهوری اسلامی است که امورات را تحت تأثیر و تغییر قرار می‌دهد. کسانی که به عنوان نامزد انتخاباتی تأییدیه می‌گیرند باید با رعایت قانون مداری، اخلاق و شفافیت فعالیت کنند تا مشارکت حداکثری را رقم بزنیم.


نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس «مشارکت حداکثری» را مهم ترین اولویت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ عنوان کرد و گفت: انتظار مردم این است که شخصی مسئولیت پذیر، مدیریت قوه مجریه را به دست گیرد. رئیس جمهور بعدی ایران کار سختی در پیش خواهد داشت.


این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: به نامزدها توصیه می‌کنم که حفظ وحدت و یکپارچگی را در اولویت خود قرار دهند، این مهم، توصیه مقام معظم رهبری است. کشور ما از سیاسی کاری و شعارزدگی آسیب‌های زیادی دیده است.


اوسطی با بیان اینکه بخشی از برنامه نامزدها در مناظرات انتخاباتی مشخص می‌شود، گفت: یکی از شاخص‌های جدی مردم برای انتخاب نامزدها، بررسی برنامه‌ها برای اداره کشور است. شاید در دو یا سه دهه گذشته در ایران برنامه اداره کشور چندان اهمیت نداشت اما امروزه مردم مطالبه‌گر و حساس شده‌اند. بنابراین، نامزدی موفق خواهد بود که برای اداره کشور برنامه عملیاتی داشته باشد و بتواند این برنامه را برای قضاوت عمومی در اختیار مردم قرار دهد.


این عضو مجمع نمایندگان استان کردستان به ضروت ارائه برنامه‌ برای اداره کشور تأکید کرد و گفت: کشور ما در شرایط حساسی قرار دارد پس یا باید منابع بفروشیم و یا کار و تلاش کنیم. رئیس جمهوری که انتخاب می‌شود باید به مسیر تلاش و توجه به ظرفیت‌های درونی پایبند باشد. چشم دوختن به بیرون مرزها تا به اینجای کار نفعی برای ما نداشته است. امیدوارم رئیس جمهور بعدی وضعیت افتصادی و معیشتی مردم را به سامان نسبی برساند.


اوسطی در پایان در خصوص امکان اجماع سازی در جبهه اصلاح‌طلبان و اصولگرایان اظهار کرد: به نظرم احتمالا اجماع اکثر قریب به اتفاق نامزدهای اصولگرا با سید ابراهیم رئیسی است. به نظرم کشور سه مسئله دارد. فساد، رانت و سوء مدیریت. مردم نامزدی را انتخاب خواهند کرد که به حل سه مسئله فوق اهتمام بورزد.


انتهای پیام

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...