دستگیری شکارچیان غیرمجاز در رشت و آستارابه گزارش عصر دوشنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رشت گفت: ماموران انتظامی پاسگاه لاکان در پی دریافت گزارشی مبنی بر شکار غیرمجار توسط افرادی سودجو در سطح حوزه استحفاظی، بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند.
سرهنگ رحیم شعبانی افزود: ماموران پاسگاه لاکان حین گشت زنی در مناطق جنگلی، ۲ شکارچی غیرمجاز ۴۳ و ۴۵ ساله را شناسایی و دستگیر و از آنان، ۲ قبضه اسلحه شکاری غیر مجاز و ۱۴ عدد فشنگ کشف و ضبط کردند.
وی اضافه کرد: ۲ شکارچی متخلف دستگیرشده، جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آستارا نیز گفت: ماموران انتظامی ایستگاه بازرسی سه راه قلعه در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز حین کنترل خودرو های عبوری در محور مواصلاتی به یک دستگاه خودروی پژو مشکوک و جهت بررسی، این خودرو را متوقف کردند.
سرهنگ رسول عزیزی ادامه داد: ماموران انتظامی در بازرسی از خودرو، ۱۵ قطعه پرنده قرقاول و چهار قطعه اردک وحشی به صورت شکارشده که فاقد هرگونه مجوز قانونی از اداره محیط زیست بود را کشف و علاوه بر توقیف خودرو، راننده ۵۱ ساله و سه سرنشین ۲۲، ۴۸ و ۲۶ ساله آن را نیز دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی آستارا با بیان اینکه شکار بی رویه طی سال های اخیر موجب کاهش حضور پرندگان مهاجر و بومی در منطقه شده ، خاطرنشان کرد: پرندگان کشف شده به همراه شکارچیان دستگیر شده با تشکیل پرونده به اداره محیط زیست این شهرستان معرفی شدند.
بندرآستارا در منتهی الیه غرب گیلان واقع شده و تالاب استیل از تالاب های مهم استان و این شهرستان است که پرندگان کمیاب از اروپای مرکزی، ماورای خزر و مناطق قطبی برای زاد و ولد به این تالاب طبیعی مهاجرت می‌کنند.
خبرنگار:امیرپوراحمد**انتشاردهنده:امیرحسین کبیری
۷۲۹۴/۲۰۰۷انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...