دزفول میزبان المپیک ویژه معلولان کشور شدمسئول کمیته فنی این مسابقات روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در این مسابقات که از روز پنجشنبه ( فردا) در دانشگاه آزاد اسلامی دزفول آغاز می شود ۲۱۳ ورزشکار معلول ذهنی سراسر کشور به رقابت می پردازند.
محمد اژدری افزود:این مسابقات به مدت ۲ روز در رشته های دو میدانی ( ۳۰ متر رفت و برگشت)،دوچرخه سواری ۱۵۰۰ متر و تنیس روی میز برگزار می شود که ۶۰ ورزشکار دزفولی نیز در این مسابقات شرکت دارند.
وی با بیان اینکه ۳۰۰ مربی نیز این ورزشکاران معلول را در این مسابقات یاری می کنند گفت:محل برگزاری این مسابقات مجتمع ورزشی امام علی (ع) دانشگاه آزاد اسلامی دزفول و آئین اختتامیه نیز روز جمعه در تالار مهتاب این شهر برگزار می شود.
فریدون عبدی رئیس اداره بهزیستی دزفول نیز گفت:معلولان ۵۲ شهر کشور که در مراکز روزانه تحت نظارت بهزیستی آموزش دیده اند در این سری مسابقات حضور دارند.معلولان ۲ مرکز توابخشی دزفول نیز در این مسابقات به رقابت می پردازند.
وی با بیان اینکه المپیک ویژه ایران توسط سازمان های مردم نهاد برگزار می شود و بودجه مالی ندارد گفت:شرکت معلولان کم توان دهنی و هوشی در این مسابقات موجب سلامت این افراد می شود و نتیجه مثبتی در پی خواهد داشت تا بیشتر در جامعه حضور داشته باشند.
وی اضافه کرد:مسابقات المپیک ویژه ایران با همکاری فرمانداری،شهرداری، شورای شهر ، دانشگاه آزاد و دانشگاه علوم پزشکی دزفول و اداره ورزش و جوانان برگزار می شود.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناهانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...