خوزستان الگوی مناسبی برای بسکتبال کشور استشهرام پرنیاک روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: نگاه ما به تیم داری در رده پایه، تحویل و ساخت بازیکنان جوان بوده و یکی از شاخص ‌های آن میانگین سنی پایین و قد بلند بازیکنان است.
رییس هیات بسکتبال خوزستان نبود اسپانسر مناسب را یکی از مهمترین مشکلات این رشته در استان دانست و گفت: سعی داریم با برنامه ‌ای چند ساله، بسکتبال استان را تبدیل به فرصتی برای علاقه مندان این رشته کنیم تا فشار هزینه‌ ها از دوش هیات برداشته شود.
وی به ظرفیت بالای خوزستان در رشته بسکتبال اشاره کرد و گفت: با توجه به زیرساخت و نیروی انسانی کارآمد به جرات می توان گفت که خوزستان قطب بسکتبال کشور است که در صورت حمایت‌ های لازم، می توان شاهد موفقیت های بسکتبالیست های استان در سطح کشور و بین المللی باشیم.
پرنیاک یکی از مهمترین اهداف هیات را بومی سازی در بسکتبال خوزستان دانست و گفت: خوشبختانه میل به پیشرفت و انگیزه در بازیکنان استان وجود دارد ، در فصل جاری برای اولین بار سه تیم خوزستانی به طور همزمان در لیگ برتر حضور داشتند که این به نوبه خود قابل توجه است و به صراحت می توان گفت رشته بسکتبال در کنار فوتبال به عنوان ورزش اول خوزستان به شمار می رود.
وی با اشاره به این که آینده بسکتبال خوزستان با وجود بازیکنان نوجوانی که در حال حاضر به فعالیت مشغول هستند بسیار روشن است افزود: در بسکتبال به سرعت نمی ‌توان به نتیجه رسید اما با توجه به شرایط بسکتبال استان می توان گفت که چند بازیکن ما می ‌توانند در آینده در سوپر لیگ و حتی تیم ملی بازی کنند. خوشبختانه اتحاد و همدلی خوبی در هیئت بسکتبال خوزستان به وجود آمده و می‌توانیم به آینده بسکتبال این استان امیدوار باشیم.
رییس هیات بسکتبال خوزستان در ادامه به حضور تیم رعد پدافند خوزستان برای اولین بار در لیگ برتر اشاره کرد و گفت: حضور این تیم باعث شد تا بازیکنان استان فرصت بیشتری برای حضور در لیگ برتر پیدا کنند لذا امیدواریم در سال‌ های آینده با حضور پر تعداد تیم های خوزستانی در لیگ برتر، شاهد حضور بازیکنان استان در تیم ملی بزرگسالان باشیم.
وی عنوان کرد: اکنون بستر لازم آماده شده تا جوانان بسکتبالیست خوزستانی لیاقت‌ های خود را نشان دهند و هیئت بسکتبال استان نیز وظیفه خود می ‌داند که حمایت ‌های لازم را از آن ها انجام دهد. خوشبختانه با صعود تیم نفت امیدیه به لیگ برتر در سال آینده احتمال حضور سه یا چهار تیم از خوزستان در لیگ برتر وجود دارد لذا باید این فرصت را غنیمت شمرد.
پرنیاک در پایان افزود: با توجه به این که یک سوم تیم های شرکت کننده در لیگ برتر بزرگسالان و امید متعلق به تیم های خوزستان است انتظار می رود فدراسیون بسکتبال نگاه ویژه‌ای به بسکتبال خوزستان داشته باشد تا مشکلات بر سر راه این رشته در استان برطرف شود.
۹۸۷۹/۶۰۰۲
خبرنگار: محمد شاکری**انتشار: کبری آقازریانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...