حل مشکلات مالی فدراسیون ها اولویت کمیته ملی المپیکبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از کمیته ملی المپیک، نخستین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک با ریاست سید رضا صالحی امیری، شاهرخ شهنازی دبیرکل، طاهره طاهریان و فضل الله باقرزاده نواب رئیس، کیکاووس سعیدی خزانه دار، محمد علیپور، علی دادگر، مجید کیهانی، مجید شایسته، سید عبدی افتخاری و هادی ساعی بعنوان اعضای هیات اجرایی برگزار شد.
«شاهرخ شهنازی» دبیرکل کمیته ملی المپیک درخصوص این جلسه گفت: محور اصلی نشست امروز، حضور قدرتمندانه کاروان ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا بود که با توجه به برنامه ریزی و فعالیت رقیبان آسیایی، هیات اجرایی نیز اولویت خود را بر حمایت از کاروان و پیگیری امور آماده سازی رشته های اعزامی به این دوره از بازیها گذاشت.
وی اظهار داشت: در ادامه این نشست گزارشی از جلسات برگزار شده در ستاد عالی بازی های آسیایی و المپیک به اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی ارائه و مقرر شد تا تمام اعضا از نهایت ظرفیت و توان برای حمایت از اعزام کاروانی آماده در جهت کسب نتایج مطلوب استفاده کنند.
شهنازی ادامه داد: موضوع مهم دیگر، لزوم تدوین برنامه راهبردی و کارشناسانه چهار ساله برای رشد و اعتلای ورزش کشور تا سال ۲۰۲۰ و ۱۴۰۰ بود تا نقشه راه و سند اجرایی کمیته ملی المپیک باشد که مقرر شد شورای علمی کمیته طرح مذکور را تا پایان سال آماده و به هیات اجرایی ارائه کند تا بعد از تصویب، اجرایی شود.
شهنازی به تعامل با دولت، وزارت ورزش و جوانان، نهادها و سازمان های حامی ورزش تاکید کرد و گفت: با توجه به مشکلات مالی که فدراسیون ها با آن دست به گریبان هستند، تامین منابع مالی لازم برای آماده سازی ورزشکاران جهت حضور در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ مورد توجه و تاکید ویژه قرار گرفت تا برای رفع این مشکل ضمن تامین منابع مالی از طریق دولت و سایر منابع، اقدامات عاجل در این زمینه از سوی کمیته صورت پذیرد.
دبیرکل کمیته ملی المپیک در خاتمه تصریح کرد: در فرصت باقی مانده تا بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ حمایت های لازم از کاروان اعزامی کشورمان به این رقابتها صورت خواهد گرفت و اگر چه همچون گذشته انتظار مدال آوری وجود ندارد ولی امیدواریم کاروان جمهوری اسلامی ایران در این بازی ها، حضور آبرومندانه ای داشته باشد و کمیته هم برای تحقق این امر حمایت های لازم را خواهد داشت.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**۱۰۶۷**۱۷۰۱
تنظیم: رضا رمضانی* انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...