حرکت ورزش گلستان برای کسب موفقیت/۱۶۹ اعزام به مسابقات ملی و برون مرزیبهمن طیبی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: همان گونه که ورزش گلستان در بخش های زیربنایی و استعدادیابی تلاش دارد، در قهرمان پروری و مدال آوری هم رونق بیش از پیش را دنبال می کند که نگاهی به آمارهای موجود این پیشرفت ها را تایید می کند.
وی بیان کرد: یکی از اولویت های اداره کل توجه به آموزش وتقویت پایه های علمی و فنی مربیان استان بود تا با تجهیز به دانش روز خود را برای شناسایی و تربیت نسل جدید ورزشکاران استان آماده کنند.
به گفته وی؛ در صد روز گذشته ۵۵ کلاس آموزشی در رشته های گوناگون برای مربیان گلستانی برگزار شد در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال قبل ۲۷ دوره آموزشی بود.
طیبی ادامه داد: همچنین در این مدت ۱۴۱ مورد اعزام به مسابقات قهرمانی کشور، ۲۸ اعزام به رقابت های برون مرزی، ۱۲۲ مورد دعوت به اردوی تیم ملی و ۳۹۷ مسابقه استانی برگزار شد که همه این آمارها در مقایسه با صد روز مشابه سال قبل نشان دهنده پیشرفت محسوس است.
وی به برگزاری رقابت های کبدی قهرمانی مردان و زنان آسیا در گرگان هم در این مدت اشاره کرد و گفت: میزبانی مطلوب گلستان از این رقابت ها ، موجب ایجاد انگیزه بیشتر برای پذیرش میزبانی مسابقات مهمتر است که امیدواریم با فراهم شدن زیرساخت های لازم باز هم شاهد میزبانی از این گونه رویدادها باشیم.
مدیرکل ورزش و جوانان گلستان اظهار کرد: میزبانی از رویدادهای آسیایی و جهانی جلوه گاه استعدادها و ظرفیت های ورزش گلستان است که با بهره برداری درست و صحیح از این فرصت ها می توان به نتایجی فراتر از ورزش همچون تبادل فرهنگی، توسعه ارزش ها و باورهای ملی و منطقه ای رسید.
طیبی؛ همچنین استعدادیابی را از مهمترین برنامه های ورزش و جوانان گلستان دانست و گفت: برگزاری طرح های زیربنایی و پایه ای مانند روستا قهرمان از آن جمله است که در درازمدت به ظهور ستاره هایی در ورزش گلستان منجر خواهد شد.
۳۰۹۱ /۱۶۴۸
خبرنگار : میثم محسنی ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...