توقف شطرنج بازان عنوان دار ایرانی در پایان دور دوم مسابقات بین المللی جام فجر درآملبه گزارش خبرنگار ایرنا ، در پایان دور دوم این مسابقات که ظهریکشنبه در مجموعه اکسین آمل به پایان رسید، تساوی احسان قایم مقامی ،پرهام مقصودلو، مبینا علی نسب ومحمود اسکندری شانس های نخست قهرمانی و پیروزی ‘علیرضا فیروزجاء ، آرین غلامی اساتید بین المللی مازندران و همچنین ‘یوری کوزوبوف’ استاد بزرگ اوکراین از مهمترین نتایجی بوده که در ۲ جدول ( A) و (B ) این مسابقات رقم خورد.
در جدول گروه (A ) این مسابقات ۸۲ شطرنج باز داخلی و خارجی با رتبه استاد بزرگ و بین المللی در جدول گروه با هم رقابت کردند، که درمجموع ۱۳ نفر از جمله ‘ آرین غلامی ‘ از ایران وشطرنج بازاوکراینی هر کدام با کسب۲ امتیاز در صدر قرار گرفتند.
در جدول مسابقات گروه (B) نیز ۲۷۱نفر با هم رقابت کردند، که ‘ آروین عادلی’ از اردبیل، ‘ سید بهرنگ کبودی’ از تهران و ‘مهدی فلاح ‘از مازندران صدرنشین شدند.
مرحله سوم این مسابقات نیز ازساعت۱۷برگزار می شود .
دور نخست این مسابقات هم که شنبه شب برگزار شد، احسان قائمی مقامی ، آرین غلامی ، علیرضا فیروزجاء ، پرهام مقصودلو ، میترا حجازی پور ، سارا سادات خادم الشریعه و مبینا علی نسب از ایران به همراه شطرنج بازان مطرح روسی و اوکراینی پیروز شدند.
تساوی ‘سرگئی کاسپاروف ‘ شطرنج باز روسی برابر حریف ارمنستانی و شکست ‘ پویا ایدنی’ از خوزستان و نفر اول رنکینگ ایران برابر ‘نیما حسین زاده’ از آذربایجان شرقی از شگفتی های مرحله نخست این مسابقات در جدول گروه (A) بوده است.
همچنین در جدول گروه( B) این مسابقات که ۲۷۱ نفر حضور دارند ، پیروزی ‘علی میری’ شطرنج باز ۱۲ ساله مازندرانی برابر محمدرضا خورشیدی از آذربایجان شرقی با رنکینگ ۲۱۰۰ از نتایج جالب این گروه ثبت شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر ( اکسین کاپ ) با رقابت ۳۵۳ شطرنج باز داخلی و خارجی از ۲۴ کشور دنیا شامگاه شنبه در مجتمع تجاری و رفاهی اکسین شهرستان آمل آغاز شد و تا روز شنبه ۲۱ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
در این مسابقات ۴۶ شطرنج باز مطرح و سرشناس خارجی به همراه شطرنج بازان ملی پوش و مدعی استانهای کشور حضور دارند.
این مسابقات در ۲ جدول استادان بزرگ شطرنج و آماتورها برگزار می شود که ۸۲ شطرنج باز با رتبه استاد بزرگ و استاد بین المللی در جدول (آ A) در ۹ دور و ۲۷۱ نفر نیز در جدول گروه (بی B) در ۱۱ دور به روش سوئیسی باهم رقابت می کنند.
برای نفرات برتر این مسابقات در مجموع حدود ۵۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی تعیین شده است.
خبرنگا: مهدی غلامی**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
ک/۷۳۲۷/۱۸۹۹انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...