تنظیم لایحه حمایت از هیأت های ورزشی در سال ۹۷به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شهرداری رشت به خبرگزاری ایرنا، مسعود نصرتی در دیدار رئیس فدراسیون کشتی ایران در رشت افزود: لایحه حمایت از تمام هیات های ورزشی در سال آینده تقدیم شورای اسلامی کلانشهر رشت می شود.
وی با تاکید بر حمایت از کشتی به عنوان ورزش اول کشور و سختی های تمرین این رشته ورزشی اظهار کرد: سختی و رنج کشتی که با نگاهی والاتر از مدال می گذرد، قابل تقدیر است.
شهردار کلانشهر رشت با بیان این که در گذشته رشته کشتی رونق بیشتری نسبت به ورزش های دیگر داشت، خاطرنشان کرد: امروز خانواده ها حاضر نیستند فرزند خود را وارد ورزش سخت کشتی کنند.
وی گیلان را از استان های صاحب سبک در کشتی عنوان و اضافه کرد: اینکه ما نتوانستیم در برنامه لیگ ۳۰۰ روزه ، تیم داشته باشیم خوشایند نیست و حتما در کنار هیات کشتی قرار می گیریم و با حمایت شورا و از طریق سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، کارهایی که از عهده شهرداری بر می آید را انجام می دهیم .
شهردار کلانشهر رشت با اشاره به ضرورت توجه به جذب سرمایه گذار در رشته ورزشی کشتی خاطر نشان کرد: بایستی همه تلاش کنیم تا جایگاه کشتی گیلان به جایگاه پر افتخار خود در گذشته برگردد.
رئیس فدراسیون کشتی ایران نیز در این جلسه با اشاره به آشنایی شهردار کلانشهر رشت با ورزش کشتی و حمایت های او از کشتی قزوین بیان کرد: شهردار رشت به خوبی ورزش کشتی را می شناسد و می داند این ورزش متعلق به اقشار محروم جامعه است زیرا این ورزش تمرینات سنگین دارد که هر فردی نمی تواند به راحتی آن تمرینات را تحمل کند.
رسول خادم اظهار کرد: ساختار جدیدی در برگزاری مسابقه های کشور به نام لیگ ۳۰۰ روزه تعریف شده، اما نماینده ای از استان گیلان و شهر رشت در این مسابقه ها نداریم و این امر به هیچ وجه خوشایند نیست.
وی اظهار امیدواری کرد تا با کمک شهرداری و هیات کشتی یک تیم در این رقابت ها معرفی شود و از راه های ممکن حمایت های لازم در این باره انجام گیرد.
وی با بیان اینکه رشته ورزشی کشتی مانند فوتسال درآمد زا نیست، خاطر نشان کرد: در کشور، بسیاری از باشگاه های خصوصی تعطیل شدند و در زورخانه های سنتی وراث تمایلی به ادامه کار ندارند و بیشتر زورخانه ها در محلات محروم است.
خادم اظهار امیدواری کرد تا باشگاه های کلانشهر رشت از حمایت شورا و شهرداری در رشته ورزشی کشتی بهره مند شوند.
فردین معصومی قهرمان گیلانی کشتی با بیان اینکه گیلان یکی از محروم ترین استان های کشور است ، خاطر نشان کرد: همه استان ها خانه کشتی دارند، اما گیلان از این نعمت محروم است.
وی با اشاره به علاقمندی ایران به رشته ورزشی کشتی اظهار کرد: ما چیزی از کشتی جز ارتقاء آن را نمی خواهیم و با حضور رسول خادم کشتی جایگاه خود را در کشور پیدا کرده است.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی
۷۲۸۶/۲۰۰۷انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...