بوکس در یک قدمی حذف از المپیک ۲۰۲۰ توکیوبه گزارش روز یکشنبه تارنمای خبری اینساید ده گیمز، از جمله مشکلات جدی که توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک بیان کرد: انتصاب غفور اف ازبک به ریاست موقت فدراسیون بین المللی بوکس است.
کمیته بین المللی المپیک تحقیقاتی را در مورد فدراسیون بین المللی بوکس – آیبا – آغاز کرده است و ژیرارد زاپلی مسئول کمیته اخلاقی این نهاد این تحقیق را انجام می دهد.
باخ گفت که هنوز ادعای آیبا در مورد اینکه در هیچ یک از مسابقات بوکس در بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶ تبانی نشده است، را نپذیرفته است.
وی با ابراز نگرانی شدید نسبت به راهبری و حکمرانی آیبا گفت: ما گزارشی از افسر ارشد کمیته اخلاقی و مدیر ورزشی کمیته بین المللی المپیک دریافت کرده ایم که به تصمیم دسامبر گذشته برای توقف کمک های آتی مالی به آیبا منجر شد.
به گفته باخ، هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک از گزارش آیبا در مورد راهبری، مسائل مالی، داوری و دوپینگ راضی نیست. کمیته بین المللی المپیک حق بازنگری در مورد الحاق بوکس به بازی های المپیک جوانان بوئنوس آیرس و بازی های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو را برای خود محفوظ می داند.
آیبا تا آوریل سال جاری میلادی باید گزارش تکمیلی را ارائه کند.
مسائل مربوط به رئیس موقت آیبا، عدم شفافیت در مورد مسائل مالی، شکست طرح تصویب شده برای اصلاح سیستم داوری و فقدان برنامه قدرتمند ضد دوپینگ از جمله نگرانی های کمیته بین المللی المپیک در مورد بوکس است.
باخ گفت: تدارک کنگره فوق العاده در دبی و نحوه ترفیع یا انتصاب رئیس جدید که نمی توانم بگویم انتخاب شد، از جمله مشکلات آیبا است.
رحیم اف در کنگره فوق العاده آیبا که ماه گذشته میلادی در دبی برگزار شد، به عنوان جایگزین فرانکو فالسینی انتخاب شد.
آیبا مدعی است که رئیس ۶۶ ساله این نهاد براساس اساسنامه آیبا و بدنبال نشست هیات اجرایی هنگام صرف ناهار به این سمت گمارده شد.
فالسینی خود جانشین سی کی وو تایوانی شده بود که بعد از ۱۱ سال و به دنبال ادعای سوء مدیریت مالی کنار رفت.
از رحیم اف در رسانه ها به عنوان سرکرده مافیای ازبک نام برده می شود که ارتباط قدرتمندی با جرایم سازمان یافته دارد. او تاکنون تحت پیگرد قانونی قرار نگرفته است. ماه گذشته نام او جزو ۱۰ فردی اعلام شد که به علت ارتباط با یک گروه مجرم اوراسیا مشمول مجازات هایی شد.
باخ گفت که تصمیم سال گذشته کمیته بین المللی المپیک برای کاهش سهمیه بوکس و نیز حذف دو وزن از اوزان مردان برای آنکه راه برای افزایش دو وزن در زنان هموار شود، قطعی است. مسئولان آیبا در دبی تلاش کرده بودند این تصمیم را رد کنند.
ورزشی**۱۵۸۴**۱۵۴۵
مترجم:مولویانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...