برگزاری ۱۹ جشنواره بازی های بومی و محلی ویژه بانوان در سیستان و بلوچستانمحمد امیر براهویی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره با هدف توسعه فعالیت های فرهنگی و ورزشی بانوان در حوزه های مختلف بازی های بومی محلی، صنایع دستی، پخت غذاهای محلی و تجلیل از مسن ترین مادر بزرگ روستا اجرا خواهد شد.
وی افزود: در این جشنواره یکی از پرجمعیت ترین روستاهای هر شهرستان به عنوان روستای میزبان مشخص و سایر بانوان روستایی نیز در این روستا گرد هم می آیند و به رقابت و اجرای برنامه می پردازند.
وی ادامه داد: این جشنواره در سراسر کشور با حمایت فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی و وزارت ورزش وجوانان برگزار می شود.
رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تنوع فرهنگی تا کنون ۱۳۰ بازی بومی محلی در استان شناسایی شده به طوری که تنوع این رشته ها زمینه جذب بیش از ۶ هزار ورزشکار سازمان یافته را در این هیات فراهم کرده است.
براهویی بیان کرد: سیستان و بلوچستان یکی از استان های سرآمد در رشته بازی های بومی محلی است به گونه ای که پارسال موفق به کسب عنوان دوم کشوری شد.
به گزارش ایرنا هم اینک ۷۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب بیش از ۵۰ هیات استانی و ۵۰۰ هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.
۷۳۱۶**۳۲۱۳ خبرنگار: عصمت جهانی **انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...