برنامه های فدراسیون همگانی در دهه فجر/ اجرای ۷۱۸ برنامه ورزشی در کشوربه گزارش ایرنا، «علی مجدآرا» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ،با بیان اینکه آمار در حال استخراج مربوط به سال های ۹۵ و ۹۶ است،گفت:درحال حاضر آخرین آمار میزان مشارکت مردم در ورزش همگانی مربوط به سال ۹۴ است که ۲۱ درصد اعلام شده است.
مجد آرا از اجرای ۷۱۸ برنامه در استان های مختلف کشور به مناسبت ایام دهه فجر در حوزه ورزش همگانی خبر داد و خاطر نشان کرد: این برنامه ها در قالب کلاس های آموزشی، همایش ها، گردهمایی، مسابقات ورزشی و برنامه های گردشگری است. براین اساس برنامه های فدراسیون در زمینه ورزش همگانی از جمعه ۶ بهمن آغاز و تا دوم اسفند ماه ادامه خواهد داشت.
مجدآرا در همین راستا به برگزاری نخستین همایش ملی و نمایشگاه تولیدات و خدمات ورزشی در روزهای ۲۵ تا ۳۰ بهمن ماه در تهران اشاره کرد و گفت: در حاشیه این همایش کارگاه های آموزشی خواهیم داشت و در عین حال محصولات و کالاهای ملی و تولیدات داخلی ورزشی به علاقمندان معرفی می شوند. همچنین در این همایش از تولیدکنندگان کالا و خدمات ایرانی در حوزه ورزش و از پهلوانان و پیشکسوتان ورزشی ایران تجلیل خواهد شد.
وی افزود: این فدراسیون در نظر دارد همایش بزرگ پیاده روی را از ششم تا ۲۷ بهمن ماه در چهار مرحله در ۴۳۰ شهرستان کشور برگزار کند که این همایش خانوادگی برای نخستین مرتبه است که در چنین سطحی برگزار می شود.
رییس فدراسیون ورزش های همگانی درباره مسابقات کارکنان دولت که در همه استان ها در ایام دهه فجر برگزار می شود، خاطر نشان کرد: این رقابت ها در ۶ رشته فوتسال، والیبال، آمادگی جسمانی، دارت، طناب کشی و تنیس روی میز برگزار می شود که از ۱۵ بهمن آغاز و دوم اسفند پایان خواهد یافت.
وی به برپایی سومین جشنواره تندیس های یخی و آدم برفی اشاره کرد و گفت: این جشنواره نیز از ۲۰ تا ۲۲ بهمن ماه در استان اردبیل برگزار می شود.
مجدآرا خاطر نشان کرد: رویکرد فدراسیون ورزش همگانی برنامه محور است و براساس سند چشم انداز، حرکت به سوی ایرانی شاد را در برنامه داریم و تلاش می کنیم تا میزان مشارکت مردم در ورزش های همگانی را براساس پیش بینی های لازم به ۵۰ درصد برسانیم.
رییس فدراسیون ورزش همگانی با اشاره به کرسی بین المللی ایران به عنوان یکی از اعضای هیات رییسه این رشته در کنفدراسیون آسیا و منطقه غرب آسیا گفت: فدراسیون همگانی سال گذشته در بحث آموزش و کارآفرینی بالاترین رتبه را بین فدراسیون ها در سطح کشور به خود اختصاص داد و در بخش امور بین المللی نیز در هشت رشته، کلاس هایی را برگزار کردیم.
وی همچنین اظهار داشت: این فدراسیون بالاترین آمار سازمان یافته مشارکت زنان در ورزش همگانی را داشته است و همچنین از سوی دیگر ایران در رشته پینت بال سال گذشته در آسیا و جهان موفق به کسب مقام نخست شد.
مجدآرا در پایان با بیان اینکه تاکنون ۶۰ درصد از بودجه سازمان تخصیص یافته، ابراز امیدواری کرد با اختصاص کامل بودجه فدراسیون در دو ماه باقی مانده از سال جاری، برنامه های توسعه ورزش همگانی در کشور با موفقیت و سرعت ادامه یابد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**۹۲۵۰**۱۰۶۷** ۱۷۰۱
خبرنگار: گلی سفیدزاده* انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...