برای تکرار عنوان قهرمانی به مسابقات لیگ جهانی پاریس می رومهامون درفشی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: ماه هاست که تمرینات خود را زیرنظر کادر فنی و در اردوهای تیم ملی سپری می کنم به همین دلیل از آمادگی قابل قبولی برخوردارم.
وی خاطرنشان کرد: مسابقات پیش روی پاریس اولین دوره لیگ جهانی در سال ۲۰۱۸ میلادی محسوب می شود و با توجه به اینکه امتیازات کسب شده در این رقابت ها برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو لحاظ می شود از امسال شاهد رقابت های متفاوتی خواهیم بود.
درفشی پور افزود: رشته کاراته برای اولین بار قرار است در المپیک ۲۰۲۰ گنجانده شود و یکی از ملاک های کسب سهمیه این رقابت ها، تصاحب حداکثر امتیاز از رقابت های لیگ جهانی است که در چند مرحله برگزار می شود.
عضو تیم ملی کاراته ایران، لیگ جهانی را محل حضور برترین ها و آماده ترین کاراته کاهای دنیا برشمرد و گفت: برای موفق شدن باید در بهترین شرایط آمادگی قرار داشته باشی چرا که کوچکترین غفلت می تواند ورزشکاری را از همان ابتدای مسابقات از رقابت ها خارج کند.
وی تصریح کرد: با اینکه در آخرین دور لیگ جهانی که مهر ماه امسال در ترکیه برگزار و موفق شدم مدال طلا کسب کنم اما در مسابقات پیش رو نیز باید با نهایت توان به مصاف رقبای خود بروم.
درفشی پور در پایان از کاراته کاهای ژاپن، استرالیا، هلند و مکزیک به عنوان مهمترین رقبای خود در لیگ جهانی یاد کرد.
اولین دوره رقابت های لیگ جهانی کاراته در سال ۲۰۱۸ میلادی، روزهای سوم تا ششم بهمن امسال به میزبانی کشور فرانسه و در شهر پاریس برگزار می شود.
سعید احمدی، مهدی خدابخشی و سامان حیدری سه ملی پوش کرمانشاهی دیگر هستند که به رقابت های لیگ جهانی اعزام می شوند.
۸۰۶۶/۷۴۵۸ خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...