بازدید نماینده نهاد ریاست جمهوری از روند ساخت سالن کشتی پنج هزار نفری جویباربه گزارش خبرنگار ایرنا ، سیف الله شاه مراد پور در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت : با این که نظر ریاست جمهوری اولویت دادن به تکمیل پروژه ها با پیشرفت بالای ۷۰ درصد است ، ولی سالن کشتی جویبار به دلیل نام آوران کشتی این شهرستان به رغم پیشرفت کمتر از ۷۰ درصد در اولویت قرار دارد.
وی از ساخت این سالن به عنوان یکی از طرح های استثنائی کشور یاد کرد و افزود : با توجه به این که طرح هنوز در مرحله ابتدائی قرار دارد ، زمان مشخصی را نمی توان برای تکمیل و بهره برداری از آن اعلام کرد ولی کارها بخوبی در حال انجام است.
شاه مرادپور توضیح داد : هزینه ای که تاکنون برای این سالن پنج هزار نفری تقبل شده به اندازه احداث یک سوله ورزشی بوده که در حقیقت این نشان از توان بالای استان مازندران برای اجرای این گونه پروژه دارد.
نماینده پیگیری نهاد ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه اجرای چنین طرحی که از پایه محکم و اصولی باشد در نوع خود شاهکاری محسوب می شود ، افزود : انتظار است بسیج سازندگی به عنوان مجری این طرح با تامین اعتبارات لازم آن را به سرعت به اتمام برساند.
سالن کشتی پنج هزار نفری جویبار از مصوبات کاعذی دولت دهم بود که قفل آن با تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریالی مصوب سفر دولت تدبیر و امید به مازندران در سال ۹۴ با کلید دولت یازدهم باز شد.
آئین کلنگ زنی این سالن ورزشی شهریور سال ۹۵ با حضور ‘ محمود گودرزی ‘ وزیر وقت ورزش و جوانان شروع شد.
شهر جویبار در شمال غربی شهر ساری مرکز مازندران با داشتن پهلوانان مدال آوری چون حاجی زاده ، حسن یزدانی ، کمیل قاسمی ، رضا یزدانی و چندین قهرمان و پهلوان دیگر ، در سال ۲۰۱۳ میزبان رقابت های کشتی جهان بود و از سوی فدراسیون جهانی کشتی( فیلا) پایتخت کشتی ایران و جهان نام گرفت.
شهرت شهر جویبار در داشتن استعداد ورزشی کشتی تا آنجایی پیش رفت که در المپیک ۲۰۱۶ ریو حسن یزدانی و کمیل قاسمی دو کشتی گیر آزادکار این شهر موفق شدند تا مدال طلا و نقره این رشته ورزشی را برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورند.
هم اکنون پایتخت کشتی ایران و جهان دارای یک سالن ۲ هزار و ۵۰۰ نفری کشتی به نام پهلوان حاجی زاده است که مسابقات ملی و داخلی در این سالن برگزار می شود.
با ساخت سالن ورزشی پنج هزار نفری در دست ساخت ، جویبار بار دیگر می تواند میزبانی مسابقات جهانی و آسیایی را در کشتی بر عهده گیرد.
ورزش ورزش و جوانان وقت در اسفند ماه سال ۹۵ پیش بینی کرده بود که در صورت تامین اعتبار فاز اول این سالن ورزشی سال ۹۷ به بهره برداری برسد.
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرایی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
۷۳۳۴/۱۶۵۴انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...