بازار سیاه و بلیط های تقلبی جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبالبه گزارش روز یکشنبه ایرنا، عرضه بلیط های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ که از پنجم دسامبر (۱۴م آذرماه) گذشتهشروع شده است تا ۳۱م ژانویه (۱۱م بهمن ماه) ادامه خواهد داشت.
بر اساس تازه ترین گزارش تارنمای روسی «دلاوی سارانسک»، تاکنون سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۱۶۳ درخواست برای خرید بلیط بازی های جام جهانی ثبت شده است.
بیشتر از همه طرفداران فوتبال آلمان، آرژانتین، مکزیک، برزیل، پرو، کلمبیا، آمریکا، لهستان، چین و اسپانیا خواستار بلیط های جام جهانی شده اند.
طبق اطلاعات منتشرشده، ۳۸ درصد بلیط ها به متقاضیان خارجی (مردم دیگر کشورها) عرضه شده است.
پیش فروش بلیط مسابقات جام جهانی فوتبال از طریق سایت اینترنتی رسمی فیفا صورت می گیرد.
فیفا پیشتر اعلام کرده بود عرضه بلیط ها ساعت ۱۲ روز ۳۱م ژانویه به وقت مسکو به پایان می رسد و اگر تعداد درخواست ها بیش از عرضه باشد، برای فروش بلیط قرعه کشی خواهدکرد و نتایج قرعه کشی را ۱۲ ماه مارس (۲۱ اسفند ماه) اعلام می کند.
کسانی که برای خرید بلیط به فیفا مراجعه می کنند، با ارائه «ویزاکارت» می توانند مبالغ تعیین شده رابرای مسابقات مختلف پرداخت است.
بلیط هایی که در مراحل اول و دوم فروش عرضه می شود، چند هفته پیش از آغاز مسابقات بطور رایگان در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.
تحویل بلیط های مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۱۸ در ماه های آوریل و مه این سال (فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۷) صورت خواهد گرفت.

** عرضه بلیط های قلابی با بهای اندک
در همین حال دلالان و سودجویان، با توجه به سطح بالای تقاضا برای خرید بلیط، به تقلب روی آورده بلیط های قلابی با بهای پایین عرضه می کنند.
هفته نامه آرگیومنتی فاکتی روسیه در این باره نوشت، به درخواست دادستانی جمهوری باشقیرستان روسیه، یک سایت اینترنتی که بلیط های مسابقات را بطور غیرقانونی عرضه می کرد، مسدود شد.
نشریه روسی به نقل از گزارش دادستانی باشقیرستان نوشت: دادگاه اوفا مرکز این جمهوری خودمختار به درخواست دادستانی آن به توقف فعالیت سایت اینترنتی که بلیط غیرقانونی جام جهانی فوتبال عرضه می کرد، حکم داد.
به نظر می رسد روس ها علاوه بر تهدید گروه تروریستی داعش برای خرابکاری و اقدامات تروریستی در زمان برگزاری جام جهانی، باید با معضل بلیط های تقلبی و بازار سیاه بلیط فروشی در بزرگترین رویداد ورزشی جهان در سال ۲۰۱۸ نیز دست و پنج نرم کنند.
جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ به میزبانی روسیه در ۱۱ شهر و ۱۲ ورزشگاه ۲۴ خرداد ماه ۹۷ آغاز می شود و تیم ملی فوتبال ایران با تیم های اسپانیا، پرتغال و مراکش همگروه شده است.
اروپام*۳۹۱* ۱۳۴۶*۱۴۷۹ رحمت الله خدادادی

برای دریافت تازه ترین خبرهای بین المللی از ایران و جهان با استفاده از لینک زیر وارد کانال تلگرام ما شوید.
https://t.me/joinchat/AAAAAEAtzWzGcxcKfBowNwانتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...