امداد رسانی هلال احمر ایلام به ۹۲ حادثه زائران اربعین حسینیمحمد سلیمانی عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در جریان این حوادث که ۱۱ فقره آن مربوط به سوانح رانندگی بوده به ۱۱ هزار و ۳۴۸ مصدوم امداد رسانی شده است که از این تعداد ۹۰ نفر به مراکز درمانی منتقل و مابقی سرپایی مداوا شده اند.
وی یادآور شد: همچنین هفت هزار و ۲۸۶ زائر حسینی اربعین ۹۶ در این استان تا صبح امروز در مساجد و پایگاه های امدادرسانی این جمعیت در محورهای ارتباطی استان و مرز مهران اسکان اضطراری داده شده اند.
وی تاکید کردد: عملیات امداد رسانی این جمعیت به زائران اربعین حسینی از هشتم آبان ماه جاری آغاز و تا ۲۸ آبان ماه و بازگشت تمامی زائران از عتبات عالیات ادامه خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، جمعیت هلال احمر در ایام اربعین سال گذشته به ۲۸ هزار و ۴۲۲ زائر در مسیرهای منتهی به شهرستان مهران خدمات درمانی و امدادی ارائه کرد و ۲۲ هزار و ۶۶۳ زائر در شهرستان مرزی مهران توسط این جمعیت در ۱۴ مکان اسکان داده شدند.
از ۲۰ آبان تا سوم آذر پارسال در مجموع امدادگران این جمعیت به ۵۹ حادثه رانندگی زائران اربعین حسینی در جاده های استان ایلام و راه های منتهی به مرز بین المللی مهران که منجر به زخمی شدن ۲۲۵ نفر شد، امداد رسانی کردند.
از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از یک میلیون زائر از مرز مهران و خارج و تاکنون نیز بیش از ۶۰۰ هزار نفر از این نقطه به کشور بازگشته اند.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشاردهنده: حسن کهزادیان
۷۱۷۱انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...