المپیاد ورزشهای خانوادگی در جنوب خراسان رضویرئیس اداره ورزش و جوانان خواف به خبرنگار ایرنا گفت: المپیاد ورزشهای خانوادگی با هدف ترویج فرهنگ ورزش و تندرستی و شادابی و نشاط با همکاری هیاتهای ورزشی طی امروز و فردا ادامه دارد.
حسن شاهرخی ادامه داد: شرکت کنندگان در این المپیاد ورزشی در رشته های همگانی مانند طناب‌زنی، طناب‌کشی، هفت‌سنگ، دارت، پنالتی بسکتبال، والیبال، داژبال و تیرو کمان سنتی (پلخمون) و در دو بخش بانوان و آقایان با هم به رقابت می پردازند.
رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد هم با اشاره به برگزاری نخستین دوره المپیاد ورزشهای خانوادگی در ۹ رشته و در بخشهای بانوان و آقایان در این شهرستان از رقابتهای فوق به عنوان فرصتی برای ایجاد شور و نشاط اجتماعی یاد کرد.
محمدعلی امینی گفت: ظرفیتهای همه بخشهای تاثیرگذار و دستگاههای اجرایی برای برگزاری المپیاد ورزشهای خانوادگی به میدان آمده و این نویدبخش هم افزایی و همگرایی مطلوب بین همه مسئولان مرتبط برای ترویج فرهنگ ورزش و تندرستی در جامعه است.
وی افزود: شرکت کنندگان در المپیاد ورزشهای خانوادگی گناباد امروز در بخش بانوان و روز جمعه در بخش آقایان با هم به رقابت می پردازند و نفرات برتر این رقابتها در قالب تیم انتخابی شهرستان به رقابتهای استانی راه می یابند.
اصغر اکبری رئیس اداره ورزش و جوانان بجستان هم برگزاری نخستین المپیاد ورزشهای خانوادگی را در چهار سالن ورزشی این شهرستان در روزهای ۲۸ و ۲۹ دی جاری یادآور شد و توجه به پتانسیلهای روستاییان در کنار مناطق شهری را از ویژگیهای اصلی این رقابتها دانست.
حدود پنج هزار نفر ورزشکار در مجموع ۴۰ هیات ورزشی در شهرستانهای گناباد، بجستان و خواف واقع در جنوب استان خراسان رضوی سازماندهی شده و فعالند.
شهرستانهای خواف، بجستان و گناباد با مجموع ۲۷۰ هزار نفر جمعیت به ترتیب در فاصله ۲۷۰، ۲۷۸ و ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع هستند.
خبرنگار: علیرضا حسن زاده **انتشار: حسین کریم زاده
۲۰۹۵/۱۸۵۸انتهای پیام /*


همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...